online-egitimler-bogazici-enstitusu
Kontrol - Otomasyon Mühendisliği Bölümü 2023 Taban Puanları

Kontrol - Otomasyon Mühendisliği Bölümü 2023 Taban Puanları


Kontrol - Otomasyon Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü taban puanları, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği başarı sıralaması Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanları en düşük 465,43571, en yüksek 510,74115'tir. Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 41402, en yüksek 9676'dır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği (İngilizce)

510,74115

9676

SAY

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği

504,89395

12769

SAY

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği (İngilizce)

472,97816

35320

SAY

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği

465,43571

41402

SAY

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü eğitimi iki üniversitede tarafından 5 farklı eğitim seçeneği ile sunulmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi bu alanda eğitim veren iki eğitim kurumudur. Teknik üniversitelerde mühendislik eğitimi kapsamlı bir program ile verilmektedir. Kontrol ve Otomasyon Mühendisliğini tercih edecek öğrencilerin İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki eğitim seçeneğini tercih etme fırsatı vardır. İngilizce Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü için İTÜ taban puanı 510,74115, başarı sıralaması 9676’dır. İngilizce Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü için YTÜ taban puanı 472,97816, başarı sıralaması 35320’dir.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin mühendisliğe yatkın, pozitif bilimlerde başarılı, kontrol ve otomasyon alanında istihdam edilmek isteyen kişiler olması beklenmektedir. Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği benzeri bir bölüm bulunmamaktadır. 


Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?