İyi Bir Gelecek, Küçük Bir Yatırımla Başlar! Acele Et, İş ve Kariyer Fırsatı Sunan Üniversite Sertifikalı Kurslara Şimdi Kaydol!
2024-02-28T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Kimya - Biyoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Kimya - Biyoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü taban puanları, Kimya - Biyoloji Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Kimya - Biyoloji Mühendisliği başarı sıralaması Kimya - Biyoloji Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Kimya - Biyoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Kimya - Biyoloji Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanları en düşük 451,13981, en yüksek 530,84655'tir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 53575, en yüksek 2638'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KOÇ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Kimya-Biyoloji Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)

530,84655

2638

SAY

KOÇ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Kimya-Biyoloji Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu)

453,78754

51286

SAY

KOÇ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Kimya-Biyoloji Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli)

451,13981

53575

SAY

 

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü eğitimi yalnızca Koç Üniversitesi tarafından verilmektedir. Koç Üniversitesi Kimya - Biyoloji Mühendisliği üç farklı eğitim seçeneği ile öğrenci alımı yapmaktadır. Üç programın da eğitim dili İngilizcedir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü %100 burslu Koç Üniversitesi taban puanı 530,84655, başarı sıralaması 2638’dir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü %50 burslu için Koç Üniversitesi taban puanı 453,78754, başarı sıralaması 51286’dır. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü ücretli için Koç Üniversitesi taban puanı 451,13981, başarı sıralaması 53575’dir.

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin kimya ve biyolojide başarılı, mühendisliğe yatkın, kimya ve biyoloji alanında çalışmak isteyen kişiler olması önemlidir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Kimya - Biyoloji Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Kimya - Biyoloji Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Kimya odaklı bölümler ve Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü mezunları için iş olanakları, şirketlerin üretim, kalite kontrol, satış ve pazarlama birimleridir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği bölümünden mezun olan öğrenciler, kalite kontrol departmanları, şirketlerin üretim birimlerinde işe bulma imkanına sahiptir. Kimya, Biyoloji ve Kimya-Biyoloji Mühendisliği Bölümü mezunları formasyon ile işe alım şansına sahiptir. Kimya odaklı eğitim veren bölümlerin eğitim programlarında İleri Kimya, İleri Matematik, İleri Biyoloji dersleri ortak olarak alınmaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?