Kimya - Biyoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları
Bölüm Yazıları

Kimya - Biyoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü taban puanları, Kimya - Biyoloji Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Kimya - Biyoloji Mühendisliği başarı sıralaması Kimya - Biyoloji Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Kimya - Biyoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Kimya - Biyoloji Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanları en düşük 451,13981, en yüksek 530,84655'tir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 53575, en yüksek 2638'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KOÇ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Kimya-Biyoloji Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)

530,84655

2638

SAY

KOÇ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Kimya-Biyoloji Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu)

453,78754

51286

SAY

KOÇ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Kimya-Biyoloji Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli)

451,13981

53575

SAY

 

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü eğitimi yalnızca Koç Üniversitesi tarafından verilmektedir. Koç Üniversitesi Kimya - Biyoloji Mühendisliği üç farklı eğitim seçeneği ile öğrenci alımı yapmaktadır. Üç programın da eğitim dili İngilizcedir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü %100 burslu Koç Üniversitesi taban puanı 530,84655, başarı sıralaması 2638’dir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü %50 burslu için Koç Üniversitesi taban puanı 453,78754, başarı sıralaması 51286’dır. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü ücretli için Koç Üniversitesi taban puanı 451,13981, başarı sıralaması 53575’dir.

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin kimya ve biyolojide başarılı, mühendisliğe yatkın, kimya ve biyoloji alanında çalışmak isteyen kişiler olması önemlidir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Kimya - Biyoloji Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Kimya - Biyoloji Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Kimya odaklı bölümler ve Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü mezunları için iş olanakları, şirketlerin üretim, kalite kontrol, satış ve pazarlama birimleridir. Kimya - Biyoloji Mühendisliği bölümünden mezun olan öğrenciler, kalite kontrol departmanları, şirketlerin üretim birimlerinde işe bulma imkanına sahiptir. Kimya, Biyoloji ve Kimya-Biyoloji Mühendisliği Bölümü mezunları formasyon ile işe alım şansına sahiptir. Kimya odaklı eğitim veren bölümlerin eğitim programlarında İleri Kimya, İleri Matematik, İleri Biyoloji dersleri ortak olarak alınmaktadır.

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat