online-egitimler-bogazici-enstitusu
Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2023 Taban Puanları ve Sıralaması

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2023 Taban Puanları ve Sıralaması


Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü taban puanları, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği başarı sıralaması Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü 2023 taban puanı 220,02148'dir. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 618046'dır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği

220,02148

618046

SAY

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü eğitimi yalnızca Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde verilmektedir. Bölüm mezunları ziraat mühendisi unvanını almakta ve bu alanda istihdam edilmektedir. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü için Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi taban puanı 220,02148, başarı sıralaması 618046’dır. 

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin kanatlı hayvan alanında çalışmak istemesi, yoğun çalışma koşullarına hazırlıklı olması, hayvansever olması önemlidir. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümünde eğitim alabilmek için Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü taban puanını geçmek, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği benzeri bir bölüm bulunmamaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?