online-egitimler-bogazici-enstitusu
Hayvansal Üretim ve Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Sıralama


Hayvansal Üretim - Teknolojileri Bölümü 2023 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü taban puanları, Hayvansal Üretim ve Teknolojileri bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Hayvansal Üretim ve Teknolojileri başarı sıralaması Hayvansal Üretim ve Teknolojileri bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Hayvansal Üretim ve Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Hayvansal Üretim ve Teknolojileri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü 2023 taban puanları en düşük 199,75981, en yüksek 238,70193'tür. Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 685752, en yüksek 484238'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri (İngilizce)

238,70193

484238

SAY

MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü eğitimi iki üniversite tarafından verilmektedir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile Muş Alparslan Üniversitesi Hayvansal Üretim ve Teknolojileri alanında eğitim veren üniversitelerdir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, İngilizce eğitim dili ile tercih sebebi olmaktadır. Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü için Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi taban puanı 238,70193, başarı sıralaması 484238’dir. Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü için Muş Alparslan Üniversitesi taban puanı 199,75981, başarı sıralaması 685752’dir. 

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin hayvancılık sektöründe çalışmaya istekli, yoğun mesaiye uyum sağlayabilecek, hayvancılık alanındaki teknolojik gelişmeleri yakından takip edecek kişiler olması önemlidir. Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümünde eğitim alabilmek için Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü taban puanını geçmek, Hayvansal Üretim ve Teknolojileri bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümüne benzer bir bölüm bulunmamaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?