Gıda Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gıda Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Gıda Teknolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Gıda Teknolojisi Bölümü taban puanları, Gıda Teknolojisi bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Gıda Teknolojisi başarı sıralaması Gıda Teknolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Gıda Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Gıda Teknolojisi Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Gıda Teknolojisi (4 Yıllık) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Gıda Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Gıda Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Gıda Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Gıda Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanları en düşük 193,64069, en yüksek 244,06862'dir. Gıda Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 455100, en yüksek 455100'dür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Gıda Teknolojisi (Fakülte)

244,06862

455100

SAY

OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Gıda Teknolojisi (Yüksekokul)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Gıda Teknolojisi (Yüksekokul)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Gıda Teknolojisi (4 Yıllık) Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Gıda Teknolojisi için 3 devlet üniversitesi eğitim vermektedir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi en yüksek puan ile alım yapan üniversitedir. Gıda Teknolojisi Bölümü için Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi taban puanı 244,06862, başarı sıralaması 455100’dür. Gıda Teknolojisi Bölümü için Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi taban puanı 208,02446, başarı sıralaması 678064’tür. Gıda Teknolojisi Bölümü için Giresun Üniversitesi taban puanı 193,64069, başarı sıralaması 691099’dur.

Gıda Teknolojisi (4 Yıllık) Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Gıda Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin gıda sektörüne ilgili, besinler hakkında araştırma yapmaya meraklı, gıda sektöründe istihdam edilmek isteyen kişiler olması önemlidir. Gıda Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Gıda Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Gıda Teknolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Gıda Teknolojisi (4 Yıllık) Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Gıda Teknolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Gıda Teknolojisi Bölümü ile benzemektedir. Gıda Mikrobiyolojisi, Gıdalarda Temel İşlemler, Hijyen ve Sanitasyon dersleri ortak olarak alınır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?