Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği 2023 Taban Puanları

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği 2023 Taban Puanları


Gemi - Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü taban puanları, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği başarı sıralaması Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı 418,15255'tir. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 82755'tir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği

418,15255

82553

SAY

 

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü eğitimi yalnızca İstanbul Teknik Üniversitesinde verilmektedir. Denizcilik ve mühendislik alanında verdiği eğitimin kalitesi ile dikkat çeken İstanbul Teknik Üniversitesi, bu alana yönelen öğrencilerin ilk tercihidir. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü için İstanbul Teknik Üniversitesi taban puanı 418,15255, başarı sıralaması 82755’tir. 

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin denizcilik sektörüne ilgili, mühendisliğe yatkın, tasarım yeteneği gelişmiş bireyler olması beklenmektedir. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Gemi ve Deniz Teknolojisi Bölümü ile paralellik gösterir. Bölüm mezunları, denizcilik sektöründe çalışmaktadır. Mühendislik Tasarımına Giriş, Akışkanlar Mekaniği, Deniz ve İş Hukuku dersleri ortak olarak alınan derslerden bazılarıdır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?