Bütün Dil Eğitimleri Kısa Süreliğine 990 TL yerine SADECE 149 TL! Fırsat Bitmeden Hemen Kaydol!
2024-04-26T23:59
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Enerji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Enerji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Enerji Mühendisliği 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Enerji Mühendisliği Bölümü taban puanları, Enerji Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Enerji Mühendisliği başarı sıralaması Enerji Mühendisliği Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Enerji Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Enerji Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Enerji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Enerji Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Enerji Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Enerji Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Enerji Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı 378,02473'tür. Enerji Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 123343'tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Enerji Mühendisliği (İngilizce)

378,02473

123343

SAY

 

Enerji Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Enerji Mühendisliği Bölümü eğitimi yalnızca Ankara Üniversitesinde verilmektedir. Ülkemizdeki ilk ve tek Enerji Mühendisliği Bölümüdür. İngilizce eğitim dili ile tercih sebebi olmaktadır. Ankara Üniversitesi Enerji Mühendisliği Bölümü eğitim sürecinde yapılacak staj programı ile öğrencileri sektöre hazırlamaktadır. Enerji Mühendisliği Bölümü için Ankara Üniversitesi taban puanı 378,02473, başarı sıralaması 123343’tür. 

Enerji Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Enerji Mühendisliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin enerji sektörüne ilgili, enerji üretimi konusunda araştırmalar yapıp yeni fikirler sunacak, mühendisliğe ve pozitif bilimlere yatkın kişiler olması önerilmektedir. Enerji Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Enerji Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Enerji Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Enerji Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Enerji Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Enerji Mühendisliği Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Enerji Mühendisliğine Giriş, Olasılık ve İstatistik, Enerji Dönüşüm Sistemleri dersleri ortak olarak alınan derslerden bazılarıdır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?