Endüstriyel Tasarım Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralama
Bölüm Yazıları

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü taban puanları, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği başarı sıralaması Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Endüstriyel Tasarım Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Endüstriyel Tasarım Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı 327,9556'dır. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 194,869'dur.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

Gazi Üniversitesi (Ankara) (Devlet)

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (Örgün)

327,9556

194,869

SAY

Erciyes Üniversitesi (Kayseri) (Devlet)

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (Örgün)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

Gazi Üniversitesi (Ankara) (Devlet)

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (Örgün MTOK)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü için en yüksek puan ile alım yapan üniversite, Gazi Üniversitesidir. Bölüm eğitimi Erciyes Üniversitesinde de alınmaktadır ancak kontenjan dolmadığı için belirlenen bir taban puanı ve başarı sıralaması bulunmamaktadır. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü için Gazi Üniversitesi taban puanı 327,9556, başarı sıralaması 194,869’dur. 

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin endüstri ürünlerinin tasarımına ilgili, kreatif fikirlere sahip, mühendisliğe yatkın olması önemlidir. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü ile paralellik göstermektedir. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü mezunları mühendis ünvanı almaktadır. Tasarım, Bilgisayar Destekli Modelleme, Yaratıcılık ve Girişimcilik, Karşılaştırmalı Tasarım Tarihi, Ürün Geliştirme Felsefesi gibi tasarım ve modelleme odaklı dersler ortak olarak alınan derslerden bazılarıdır.Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat