Endüstriyel Cam ve Seramik 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Endüstriyel Cam ve Seramik 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü taban puanları, Endüstriyel Cam ve Seramik bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Endüstriyel Cam ve Seramik başarı sıralaması Endüstriyel Cam ve Seramik bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü taban puanları, TYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Endüstriyel Cam ve Seramik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Endüstriyel Cam ve Seramik eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü 2023 taban puanı 203,11095’tir. Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü 2023 başarı sıralaması 1534706'dır.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Endüstriyel Cam ve Seramik

203,11095

1534706

25

TYT

 

Endüstriyel Cam ve Seramik Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Endüstriyel Cam ve Seramik mesleği Dokuz Eylül Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir.  Endüstriyel Cam ve Seramik bölümü eğitimi ülkemizde yalnızca Dokuz Eylül Üniversitesinde verilmektedir. Endüstriyel Cam ve Seramik bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihi de Dokuz Eylül Üniversitesi olmaktadır. Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü için Dokuz Eylül Üniversitesi taban puanı 203,11095, başarı sıralaması 1534706’dir. 

Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin tasarım yeteneği gelişmiş, cam ve seramik alanına ilgili, endüstriyel ürünlere ilgili, tasarımına meraklı olması beklenmektedir. Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümünde eğitim alabilmek için Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü taban puanını geçmek, Endüstriyel Cam ve Seramik bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Endüstriyel Cam ve Seramik Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Endüstriyel Cam ve Seramik benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Endüstriyel Cam ve Seramik bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölüm öğrencileri, tasarım, endüstriyel ürünler, tasarım endüstrisi alanlarında eğitim almaktadır. İş alanları gibi bölüm eğitimleri de benzerdir. Mezunlar, endüstriyel tasarım şirketleri, tasarım atölyeleri, teknoloji şirketlerinde iş imkânı bulabilmektedir. Bölüm eğitimlerinde Tasarım, Bilgisayar Destekli Modelleme, Ürün Geliştirme Felsefesi gibi pek çok farklı ve önemli ders ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?