online-egitimler-bogazici-enstitusu
Elektronik Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Elektronik Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması


Elektronik Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Elektronik Mühendisliği Bölümü taban puanları, Elektronik Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Elektronik Mühendisliği başarı sıralaması Elektronik Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Elektronik Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Elektronik Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Elektronik Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Elektronik Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Elektronik Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Elektronik Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Elektronik Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı 454,42223, Elektronik Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 50736'dır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

Gebze Teknik Üniversitesi (Devlet)

Elektronik Mühendisliği

454,42223

50736

SAY

 

Elektronik Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Elektronik Mühendisliği Bölümü için tek bir üniversite seçeneği bulunmaktadır. Elektronik Mühendisliği Bölümü için tek ve en iyi seçenek Gebze Teknik Üniversitesi olmaktadır. Gebze Teknik Üniversitesi, Makine, İnşaat ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği gibi pek çok mühendisliğin eğitimini en iyi şekilde vermektedir. Elektronik Mühendisliği Bölümü için Gebze Teknik Üniversitesi taban puanı 454,42223, başarı sıralaması 50736’dır. 

Elektronik Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Elektronik Mühendisliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin pozitif bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, elektronik ve elektrik alanlarına meraklı ve bu alanlarda araştırmalar yapacak, mühendisliğe yatkın kişiler olması gerekir. Elektronik Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Elektronik Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Elektronik Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Elektronik Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Elektronik Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Elektronik Mühendisliği Bölümü ile elektroniği ve mühendisliği bir araya getirmesi ile paralellik göstermektedir. Devre Teorisi, Elektronik Elemanları, Elektrik Devreleri dersleri ortak olarak alınan derslerden bazılarıdır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?