Deri Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Deri Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Deri Teknolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Deri Teknolojisi Bölümü taban puanları, Deri Teknolojisi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Deri Teknolojisi başarı sıralaması Deri Teknolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Deri Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Deri Teknolojisi Bölümü taban puanları, TYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Deri Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Deri Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Deri Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Deri Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Deri Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanı 230,42884’tür. Deri Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması 1162744’tür.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA (Devlet)

Deri Teknolojisi

230,42884

1162744

35

TYT

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Deri Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

20

TYT

TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Deri Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

20

TYT

 

Deri Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Deri Teknolojisi mesleği İstanbul Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Deri Teknolojisi Bölümü için İstanbul Üniversitesi taban puanı 230,42884, başarı sıralaması 1162744’tür. Deri Teknolojisi Bölümü için Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Deri Teknolojisi Bölümü için Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Deri Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Deri Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin deri ürünlerine karşı ilgili, dericilik alanında çalışmak isteyen, deri teknolojisini takip eden kişiler olması beklenmektedir. Deri Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Deri Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Deri Teknolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Deri Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Deri Teknolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Deri Teknolojisi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölüm mezunları, dericilik alanında çalışmaktadır. Deri Kimyası, Deri Makineleri, Deri Boyaları ve Boyama Teknikleri gibi dersler bölüm eğitimlerinin ortak müfredat derslerinden bazılarıdır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?