online-egitimler-bogazici-enstitusu
Deri Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Deri Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Deri Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Deri Mühendisliği Bölümü taban puanları, Deri Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Deri Mühendisliği başarı sıralaması Deri Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Deri Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Deri Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Deri Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Deri Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Deri Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Deri Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Deri Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı 287,79502’dir. Deri Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 286776’dır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

EGE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Deri Mühendisliği

287,79502

286776

SAY

 

Deri Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Deri Mühendisliği Bölümü eğitimi yalnızca Ege Üniversitesinde verilmektedir. Deri Mühendisliği alanındaki tek ve en iyi eğitim Ege Üniversitesinde verilmektedir. Deri Mühendisliği Bölümü için Ege Üniversitesi taban puanı 287,79502, başarı sıralaması 286776’dır.

Deri Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Deri Mühendisliği Bölümünde eğitim görmek isteyen kişilerin pozitif bilimlere ilgili, tasarım alanında çalışmalar gerçekleştirecek kadar yetenekli ve yoğun çalışma şartlarına karşı hazırlıklı olması gerekmektedir. Deri Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için X Deri Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Deri Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Deri Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Deri Mühendisliği Bölümü benzeri eğitim veren başka bir bölüm bulunmamaktadır. Deri Mühendisliği Bölümü bu alanda eğitim veren tek lisans bölümüdür.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?