online-egitimler-bogazici-enstitusu
Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği 2023 Taban Puanları

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği 2023 Taban Puanları


Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümü taban puanları, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği başarı sıralaması Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı 287,9137'dir. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 287100'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ORDU ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi)

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği

Yeni Açıldı

Yeni Açıldı

SAY

 

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümü eğitimi yalnızca Ordu Üniversitesinde verilmektedir. Bu alanda en iyi eğitim Ordu Üniversitesi bünyesinde verilmektedir. Bulunduğu coğrafi konum ve sunduğu fiziki imkanlar ile tercih sebebi olmaktadır. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümü için Ordu Üniversitesi taban puanı 287,9137, başarı sıralaması 287100’dür.

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümünde okumak isteyen kişilerin su altına ve su altındaki yaşam formlarına ilgili, mühendislik eğitimi alacağı için pozitif bilimlere meraklı, denizcilik alanında çalışmaya istekli olması gerekmektedir. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Su Bilimleri Mühendisliği
 • Su Ürünleri Mühendisliği

Su altını ve su altındaki yaşam formlarını inceleyen bu bölümler benzerlik göstermektedir. Su Bitkileri, Genel Biyoloji ve Ekoloji dersleri ortak olarak eğitimi alınan derslerden bazılarıdır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?