online-egitimler-bogazici-enstitusu
Çevre Temizliği ve Denetimi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Çevre Temizliği ve Denetimi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü taban puanları, Çevre Temizliği ve Denetimi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Çevre Temizliği ve Denetimi başarı sıralaması Çevre Temizliği ve Denetimi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Çevre Temizliği ve Denetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Çevre Temizliği ve Denetimi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü 2023 taban puanı 190,03786'dır. Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü 2023 başarı sıralaması 1699648'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Çevre Temizliği ve Denetimi

190,03786

1699648

60

TYT

 

Çevre Temizliği ve Denetimi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Çevre Temizliği ve Denetimi mesleği Kocaeli Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Çevre Temizliği ve Denetimi eğitimi ülkemizde yalnızca Kocaeli Üniversitesinde verilmektedir. Çevre Temizliği ve Denetimi alanında eğitim almak isteyen kişilerin tercihi Kocaeli Üniversitesi olmaktadır. Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü için Kocaeli Üniversitesi taban puanı 190,03786, başarı sıralaması 1699648’dir. 

Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin doğayı sevmek, geri dönüşüme dikkat etmek, çevre temizliğine özen göstermek gibi özelliklere sahip olması beklenmektedir. Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümünde eğitim alabilmek için Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü taban puanını geçmek, Çevre Temizliği ve Denetimi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Çevre Temizliği ve Denetimi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Çevre Temizliği ve Denetimi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Çevre Temizliği ve Denetimi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Çevre Temizliği ve Denetimi mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yukarıdaki bölümlere geçiş yapabilmektedir. Bölüm eğitimlerinde Çevre Kimyası, Çevre Mikrobiyolojisi, Çevre Ekolojisi dersleri ortaktır. Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?