online-egitimler-bogazici-enstitusu
Cevher Hazırlama Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Cevher Hazırlama Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü taban puanları, Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Cevher Hazırlama Mühendisliği başarı sıralaması Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Cevher Hazırlama Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Cevher Hazırlama Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı 359,05591’dir. Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 146447’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Cevher Hazırlama Mühendisliği

359,05591

146447

SAY

 

Cevher Hazırlama Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü eğitimi yalnızca İstanbul Teknik Üniversitesinde verilmektedir. Türkiye’nin en iyi teknik üniversitelerinden biri olan İTÜ’de Cevher Hazırlama Mühendisliği eğitimi oldukça kapsamlı bir şekilde verilmektedir. Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü için İstanbul Teknik Üniversitesi taban puanı 359,05591, başarı sıralaması 146447’dir.

Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümün eğitim görmek isteyen kişilerin pozitif bilimlere ilgili, yer altındaki maden ve cevher araştırmalarına karşı ilgili, yoğun çalışma şartlarına uyum sağlayabilecek özellikte olması gerekmektedir. Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Cevher Hazırlama Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü maden fakültesinde eğitimi verilen bir bölümdür. Aynı fakültede Maden Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği gibi bölümler bulunsa da Cevher Hazırlama Mühendisliği ile benzer eğitim veren bir bölüm bulunmamaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?