Boya Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Boya Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Boya Teknolojisi 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Boya Teknolojisi Bölümü taban puanları, Boya Teknolojisi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Boya Teknolojisi başarı sıralaması Boya Teknolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Boya Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Boya Teknolojisi Bölümü taban puanları, TYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Boya Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Boya Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Boya Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Boya Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Boya Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanı kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Boya Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. 

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Boya Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

30

TYT

 

Boya Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Boya Teknolojisi mesleği Kocaeli Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Boya Teknolojisi eğitimi ülkemizde yalnızca Kocaeli Üniversitesinde verilmektedir. Boya Teknolojisi alanında eğitim alıp bu alanda çalışmak isteyen öğrencilerin tercihi Kocaeli Üniversitesi olmaktadır. Boya Teknolojisi Bölümü için Kocaeli Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. 

Boya Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Boya Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin boya teknolojisine ilgi duyması, bu sektörde çalışmak istemesi, renklere ve desenlere ilgi duyması beklenmektedir. Boya Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Boya Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Boya Teknolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Boya Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Boya Teknolojisi benzeri eğitim veren başka bir bölüm bulunmamaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?