Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri 2023 Taban Puanları

Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri 2023 Taban Puanları


Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü taban puanları, Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri başarı sıralaması Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü 2023 taban puanı 278,20364, Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü 2023 başarı sıralaması 315376’dır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

BARTIN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri

278,20364

315376

SAY

 

Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü yalnızca Bartın Üniversitesinde bulunmaktadır. Bu bölümün eğitimi bu nedenle en iyi şekilde Bartın Üniversitesinde verilmektedir. Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü için Bartın Üniversitesi taban puanı 278,20364, başarı sıralaması 315376’dır.

Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümünde eğitim görmek isteyen kişilerde bulunması gereken özellikler, bilgisayar ve bilişim sistemlerine ilgili olmak, teknolojiye ve güncele hakim olmak, bu sektörde istihdam edilmek istemektir. Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümünde eğitim alabilmek için Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Bölümü taban puanını geçmek, Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Bilgisayar Teknolojisi - Bilişim Sistemleri benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Bilgisayar, bilişim ve yazılım alanında eğitim veren programların bazı dersleri ortaktır. Veri Yapıları, Bilgisayar Mimarisi, Bilgisayar Güvenliği bu derslerden bazılarıdır. 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?