Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü 2023 Taban Puanları ve Sıralaması

Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü 2023 Taban Puanları ve Sıralaması


Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü taban puanları, Bilgisayar Operatörlüğü bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Bilgisayar Operatörlüğü başarı sıralaması Bilgisayar Operatörlüğü bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü taban puanları, TYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Bilgisayar Operatörlüğü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü akşam öğretimi ve örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Bilgisayar Operatörlüğü eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü 2023 taban puanları en düşük 215,44194, en yüksek 230,36430'dir. Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 1361880, en yüksek 1163585'dir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Bilgisayar Operatörlüğü

230,36430

1163585

35

TYT

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Bilgisayar Operatörlüğü (İÖ)

215,44194

1361880

30

TYT

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Bilgisayar Operatörlüğü

Dolmadı

Dolmadı

11

TYT

 

Bilgisayar Operatörlüğü Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Bilgisayar Operatörlüğü mesleği Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Bilgisayar Operatörlüğü eğitimi ülkemizde Kütahya Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi olmak üzere iki üniversite tarafından verilmektedir. Bilgisayar Operatörlüğü ikinci öğretim için Kütahya Üniversitesi taban puanı 230,36430, başarı sıralaması 1163585’tir. Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü için Kütahya Üniversitesi taban puanı 215,44194, başarı sıralaması 1361880’dir. 

Bilgisayar Operatörlüğü Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Bilgisayar Operatörlüğü Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin detaylara dikkat edebilen ve dikkatli, bilgisayar programlarına yatkın, masa başı işte çalışmak isteyen kişiler olması beklenmektedir. Bilgisayar Operatörlüğü Bölümünde eğitim alabilmek için Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü taban puanını geçmek, Bilgisayar Operatörlüğü bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Bilgisayar Operatörlüğü Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Bilgisayar Operatörlüğü benzeri eğitim veren bulunmamaktadır. Bu alanda eğitim almak isteyen kişiler bu önlisans programı dışında çeşitli kurs ve sertifika programlarına katılarak da bu bilgileri edinebilir.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?