online-egitimler-bogazici-enstitusu
Adli Bilişim Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Adli Bilişim Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Adli Bilişim Mühendisliği 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Adli Bilişim Mühendisliği Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü taban puanları, Adli Bilişim Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Adli Bilişim Mühendisliği Başarı sıralaması Adli Bilişim Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü Taban Puanları, Adli Bilişim Mühendisliği Sınavındaki sayısal puan türünden hesaplanır. 

Üniversitelere Göre Adli Bilişim Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Adli Bilişim Mühendisliği bölümü akşam öğretimi ve örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Adli Bilişim Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Adli Bilişim Mühendisliği bölümü 2023 taban puanları en düşük 283,26735, en yüksek 289,54354'dür. Adli Bilişim Mühendisliği bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 299823, en yüksek 281875'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Adli Bilişim Mühendisliği (İÖ)

289,54354

281875

SAY

FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Adli Bilişim Mühendisliği (M.T.O.K.)

283,26735

299823

SAY

 

Adli Bilişim Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü yalnızca Fırat Üniversitesinde bulunmaktadır. Bölüm eğitimi en kapsamlı ve doğru şekilde Fırat Üniversitesi bünyesinde verilmektedir. Fırat Üniversitesinde ikinci öğretim ve meslek lisesine özel olarak ayrılan kontenjan seçenekleri ile eğitim almak mümkündür. Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü için Fırat Üniversitesi taban puanı 289,54354, başarı sıralaması 281875’dir.

Adli Bilişim Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Adli Bilişim Mühendisliği bölümünde eğitim almak için kişide olması gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Bilgisayar programlarına ilgili olmak, adli suçlar ile karşılaştığında hızlı ve çözüm odaklı olmak, soğukkanlı ve sakin kalabilmek gereken en önemli özelliklerdendir. Bölümde eğitim almak için Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek ve Adli Bilişim Mühendisliği bölümü için yeteri başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Adli Bilişim Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Adli Bilişim Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Bilgisayar, yazılım ve programlama ile ilgili eğitim veren bu bölümler Adli Bilişim Mühendisliği ile benzerlikler göstermektedir. Adli Bilişim Mühendisliği, adli ve bilişim suçları ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdiği için bu bölümlerden ayrılsa da bilgisayar temelli olmaları bölümlerin ortak özelliğidir. Bilgisayar Sistemleri, Ağ ve Sistem Güvenliği, Algoritma ve Programlama dersleri bölümlerin ortak derslerinden bazılarıdır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?