Yönetim Bilimleri Programları Bölümü 2023 Taban Puanları
Bölüm Yazıları

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü 2023 Taban Puanları

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Yönetim Bilimleri Programları Bölümü taban puanları, Yönetim Bilimleri Programları bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Yönetim Bilimleri Programları başarı sıralaması Yönetim Bilimleri Programları bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Yönetim Bilimleri Programları Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Yönetim Bilimleri Programları Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Yönetim Bilimleri Programları 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Yönetim Bilimleri Programları Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Yönetim Bilimleri Programları Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Yönetim Bilimleri Programları eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Yönetim Bilimleri Programları Bölümü 2023 taban puanları en düşük 319,98884, en yüksek 507,76495’tir. Yönetim Bilimleri Programları Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 217268, en yüksek 563'tür.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

SABANCI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Yönetim Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu)

507,76495

563

EA

SABANCI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Yönetim Bilimleri Programları (İngilizce) (%50 Burslu)

380,10629

67970

EA

SABANCI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Yönetim Bilimleri Programları (İngilizce) (Ücretli)

319,98884

217268

EA

 

Yönetim Bilimleri Programları Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Yönetim Bilimleri Programları mesleği Sabancı Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Yönetim Bilimleri Programları eğitimi yalnızca Sabancı Üniversitesi tarafından verilmektedir. Yönetim Bilimleri Programları, işletme ve iktisat alanlarının eğitimini bir arada veren bir bölümdür. Programın eğitim dili İngilizcedir ve bu özelliğiyle yurt dışında çalışma olanağı artmaktadır. Yönetim Bilimleri Programları burslu için Sabancı Üniversitesi taban puanı 507,76495, başarı sıralaması 563’tür. Yönetim Bilimleri Programları %50 burslu için Sabancı Üniversitesi taban puanı 380,10629, başarı sıralaması 67970’tir. Yönetim Bilimleri Programları ücretli için Sabancı Üniversitesi taban puanı 319,98884, başarı sıralaması 217268’dir.

Yönetim Bilimleri Programları Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Yönetim Bilimleri Programları Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin işletme ve iktisat alanlarına ilgili, yönetim bilimlerine meraklı ve yabancı dil öğrenmeye yatkın olması beklenmektedir. Yönetim Bilimleri Programları Bölümünde eğitim alabilmek için Yönetim Bilimleri Programları Bölümü taban puanını geçmek, Yönetim Bilimleri Programları bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Yönetim Bilimleri Programları Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Yönetim Bilimleri Programları benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bu bölümlerden mezun olan kişiler satış ve pazarlama, danışmanlık, bankacılık, denetim, muhasebe, insan kaynakları gibi alanlarda iş imkânı bulabilmektedir. Bölüm eğitimlerinde Finansal Yönetim, Yönetime Giriş, İş Dünyasında Veri Analizi, Uluslararası İşletme Yönetimi gibi pek çok ders ortaktır. Yönetim Bilimleri Programlarında ayrıca Marka Yönetimi ve Sosyal Medya Pazarlaması gibi dijital çağa uygun eğitimler de sunulmaktadır.Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat