online-egitimler-bogazici-enstitusu
Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü 2023 Taban Puanları

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü 2023 Taban Puanları


Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü taban puanları, Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği başarı sıralaması Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü 2023 taban puanları en düşük 221,56721, en yüksek 228,58312'dir. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 855577, en yüksek 776340'tır.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği

228,58312

776340

EA

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği

221,56721

855577

EA

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği mesleği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü eğitimi ülkemizde iki üniversite tarafından verilmektedir. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü için ikinci sırada Aydın Adnan Menderes Üniversitesi yer almaktadır. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği için Muğla Sıtkı Koç Üniversitesi taban puanı 228,58312, başarı sıralaması 776340’tır. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü için Aydın Adnan Menderes Üniversitesi taban puanı 221,56721, başarı sıralaması 855577’dir. 

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin gıda sektörüne ilgili, işletme becerisi olan, yiyecek içecek alanında çalışmak isteyen kişiler olması beklenmektedir. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümünde eğitim alabilmek için Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü taban puanını geçmek, Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Bu alanda eğitim ve kurslar düzenlenmektedir ancak Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümüne benzer eğitim veren bir bölüm bulunmamaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?