Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü 2023 Taban Puanları
Bölüm Yazıları

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü 2023 Taban Puanları

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü taban puanları, Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Uluslararası Ulaştırma Sistemleri başarı sıralaması Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Uluslararası Ulaştırma Sistemleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Uluslararası Ulaştırma Sistemleri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü 2023 taban puanları en düşük 232,47204, en yüksek 364,49431'dir. Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 736885, en yüksek 99535’tir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri (İngilizce) (Burslu)

364,49431

99535

EA

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri (İngilizce) (%50 Burslu)

232,47204

736885

EA

 

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri mesleği Yeditepe Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Uluslararası Ulaştırma Sistemleri eğitimi yalnızca Yeditepe Üniversitesi tarafından verilmektedir. Burslu Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü için Yeditepe Üniversitesi taban puanı 364,49431, başarı sıralaması 99535’tir. %50 burslu Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü için Yeditepe Üniversitesi taban puanı 232,47204, başarı sıralaması 736885’tir.

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin ulaştırma sistemlerine ilgili, taşımacılık alanında çalışmak isteyen, yabancı dil bilen kişiler olması beklenmektedir. Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümünde eğitim alabilmek için Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü taban puanını geçmek, Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Benzer alanda eğitim veren bölüm mezunları, lojistik ve ulaştırma alanlarında çalışmaktadır. Bölüm eğitimlerinde Uluslararası Ticarete Giriş, Lojistiğe Giriş, Lojistik Yönetimi gibi dersler ortak olarak alınmaktadır.

 

 Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat