Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü 2023 Taban Puanları

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü 2023 Taban Puanları


Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü taban puanları, Uluslararası Ticaret ve Finans bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Uluslararası Ticaret ve Finans başarı sıralaması X bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Uluslararası Ticaret ve Finans 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Uluslararası Ticaret ve Finans eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü 2023 taban puanı 222,63468'dir. Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü 2023 başarı sıralaması 842957'dir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ULUSLARARASI SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ  

Uluslararası Ticaret ve Finans (%75 Burslu)

222,63468

842957

EA

ULUSLARARASI SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ  

Uluslararası Ticaret ve Finans (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

ULUSLARARASI SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ  

Uluslararası Ticaret ve Finans (Ücretli)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Uluslararası Ticaret ve Finans Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Uluslararası Ticaret ve Finans mesleği Uluslararası Saraybosna Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü eğitimi yalnızca Uluslararası Saraybosna Üniversitesi tarafından verilmektedir. Uluslararası Ticaret ve Finans eğitim alıp bu alanda kariye yapmak isteyen kişilerin ilk tercihi Saraybosna Üniversitesi olmaktadır. Uluslararası Ticaret ve Finans %75 burslu için Saraybosna Üniversitesi taban puanı 222,63468, başarı sıralaması 842957’dir. 

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin uluslararası alanda ticaret yapmak istemesi, finansa ilgili olması, yabancı dil biliyor olması önemlidir. Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümünde eğitim alabilmek için Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü taban puanını geçmek, Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Uluslararası Ticaret ve Finans Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Uluslararası Ticaret ve Finans benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölüm eğitiminde, Envanter Bilanço, Finansal Yönetim, Dış Ticaret ve Gümrük Mevzuatı gibi teknik dersler ortak olarak gösterilmektedir. Aldıkları eğitim sonrası bölüm mezunları muhasebe, finans, ekonomi alanlarında uluslararası düzeyde çalışabilecek yetkinliğe sahip olur.

 

 Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?