online-egitimler-bogazici-enstitusu
Uluslararası Ekonomik İlişkiler 2023 Taban Puanları ve Sıralaması

Uluslararası Ekonomik İlişkiler 2023 Taban Puanları ve Sıralaması


Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü taban puanları, Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Uluslararası Ekonomik İlişkiler başarı sıralaması Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Uluslararası Ekonomik İlişkiler 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Uluslararası Ekonomik İlişkiler eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü 2023 taban puanı 207,16983'tür. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü 2023 başarı sıralaması 977140'tır.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ

Uluslararası Ekonomik İlişkiler (%50 Burslu)

207,16983

977140

EA

ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ

Uluslararası Ekonomik İlişkiler (%25 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ

Uluslararası Ekonomik İlişkiler (Ücretli)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Uluslararası Ekonomik İlişkiler mesleği Uluslararası Balkan Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü eğitimi yalnızca Uluslararası Balkan Üniversitesinde verilmektedir. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü için Uluslararası Balkan Üniversitesi taban puanı 207,16983, başarı sıralaması 977140’tır. 

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin uluslararası ekonomiye ilgili, finans hakkında bilgili, siyasal bilimlerde başarılı olması beklenmektedir. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümünde eğitim alabilmek için Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü taban puanını geçmek, Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Uluslararası Ekonomik İlişkiler benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölümler, ticaret, ekonomi ve finans eylemlerini uluslararası boyutta incelemektedir. Bölüm eğitimlerinde İktisat, Makro İktisat, Mikro İktisat, Uluslararası İktisat Teorisi, Uluslararası Hukuk, Uluslararası İlişkiler ve Örgütler gibi ortak müfredat dersleri görülmektedir. Mezunlar, birbirine benzer sektörlerde iş bulma imkanına sahiptir.

 

 

 Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?