online-egitimler-bogazici-enstitusu
Türk İslam Arkeolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Türk İslam Arkeolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Türk İslam Arkeolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Türk İslam Arkeolojisi Bölümü taban puanları, Türk İslam Arkeolojisi bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Türk İslam Arkeolojisi başarı sıralaması Türk İslam Arkeolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Türk İslam Arkeolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Türk İslam Arkeolojisi Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Türk İslam Arkeolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Türk İslam Arkeolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Türk İslam Arkeolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Türk İslam Arkeolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Türk İslam Arkeolojisi Bölümü 2023 taban puanı 216,88468'dir. Türk İslam Arkeolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması 909108'dir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Türk İslam Arkeolojisi

216,88468

909108

EA

 

Türk İslam Arkeolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Türk İslam Arkeolojisi mesleği İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Türk İslam Arkeolojisi Bölümü eğitimi yalnızca İzmir Katip Çelebi Üniversitesi tarafından verilmektedir. Bölüm, arkeoloji bölümleri ile benzerlik taşır ancak araştırmalarını spesifik olarak Türk İslam medeniyetlerine ait olabilecek miras üzerine gerçekleştirir. Türk İslam Arkeolojisi için İzmir Katip Çelebi Üniversitesi taban puanı 216,88468, başarı sıralaması 909108’dir. 

Türk İslam Arkeolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Türk İslam Arkeolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin eski medeniyetlere karşı ilgili olması, arkeolog olmak istemesi, Türk İslam medeniyetlerine karşı araştırmacı olması beklenmektedir. Türk İslam Arkeolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Türk İslam Arkeolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Türk İslam Arkeolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Türk İslam Arkeolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Türk İslam Arkeolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Eski medeniyetleri araştırmaları, eskinin bilimi olarak adlandırılmaları ve arkeolojik kazı çalışmaları gerçekleştirmeleri açısından paralellik gösterirler. Arkeoloji Kazı Teknikleri ve Alan Yönetimi, Kültür Mirası, Arkeoloji Bilimine Giriş gibi genel arkeoloji müfredatında bulunan dersler ortak olarak alınmaktadır.

 

 Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?