Tohumculuk Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tohumculuk Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Tohumculuk Teknolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Tohumculuk Teknolojisi Bölümü taban puanları, Tohumculuk Teknolojisi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Tohumculuk Teknolojisi başarı sıralaması Tohumculuk Teknolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Tohumculuk Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Tohumculuk Teknolojisi Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Tohumculuk Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Tohumculuk Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Tohumculuk Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Tohumculuk Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Tohumculuk Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanı 186,90446'dir. Tohumculuk Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması 1720680'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

DİCLE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Tohumculuk Teknolojisi

186,90446

1720680

50

TYT

BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Tohumculuk Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

20

TYT

EGE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Tohumculuk Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

30

TYT

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Tohumculuk Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

20

TYT

 

Tohumculuk Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Tohumculuk Teknolojisi mesleği Dicle Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Tohumculuk Teknolojisi eğitimi ülkemizde dört üniversite tarafından verilmektedir. Tohumculuk Teknolojisi alanına ilgi duyan, bu alanda eğitim alıp kariyer yapmak isteyen kişiler Dicle Üniversitesi başta olmak üzere Uludağ Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Mardin Artuklu Üniversitesini tercih etmektedir. Tohumculuk Teknolojisi Bölümü için Dicle Üniversitesi taban puanı 186,90446, başarı sıralaması 1720680’dir. Tohumculuk Teknolojisi Bölümü için Bursa Uludağ Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Tohumculuk Teknolojisi Bölümü için Ege Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Tohumculuk Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Tohumculuk Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin tohumculuk alanında çalışmak isteyen, bitkilere ve bitki türleri hakkında öğrenmeye açık, doğa ile iç içe bir meslekte yer alacak kişiler olması beklenmektedir. Tohumculuk Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Tohumculuk Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Tohumculuk Teknolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Tohumculuk Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Tohumculuk Teknolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Tohumculuk Teknolojisi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Tohumculuk mezunu kişiler, Dikey Geçiş Sınavı’ndan (DGS) yeterli puanı almaları durumunda yukarıdaki bölümlere geçiş hakkına sahiptir. Bitki Besleme, Tarım Ekonomisi, Toprak Bilgisi gibi temel eğitimler ortak ders olarak verilmektedir.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?