online-egitimler-bogazici-enstitusu
Tekstil Tasarımı Bölümü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Tekstil Tasarımı Bölümü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması


Tekstil Tasarımı Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Tekstil Tasarımı Bölümü taban puanları, Tekstil Tasarımı bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Tekstil Tasarımı başarı sıralaması Tekstil Tasarımı bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Tekstil Tasarımı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Tekstil Tasarımı Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Tekstil Tasarımı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Tekstil Tasarımı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Tekstil Tasarımı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Tekstil Tasarımı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Tekstil Tasarımı Bölümü 2023 taban puanları en düşük 220,03378, en yüksek 244,33796'dır. Tekstil Tasarımı Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 873691, en yüksek 629595'tir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ  

Tekstil Tasarımı

244,33796

629595

EA

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ  

Tekstil Tasarımı (M.T.O.K.)

220,03378

873691

EA

 

Tekstil Tasarımı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Tekstil Tasarımı mesleği Ankara Hacı Bayram Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Tekstil Tasarımı eğitimi yalnızca Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde verilmektedir. Tekstil Tasarımı alanında eğitim alıp kariyer hedefleyen kişilerin ilk tercihi Hacı Bayram Veli Üniversitesi olmaktadır. Tekstil Tasarımı Bölümü için Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi taban puanı 244,33796, başarı sıralaması 629595’tir. Tekstil Tasarımı Bölümü m.t.o.k. için Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi taban puanı 220,03378, başarı sıralaması 873691’dir. 

Tekstil Tasarımı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Tekstil Tasarımı Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin modaya ilgili, tekstil sektöründe çalışmak isteyen, yaratıcı kişiler olması beklenmektedir. Tekstil Tasarımı Bölümünde eğitim alabilmek için Tekstil Tasarımı Bölümü taban puanını geçmek, Tekstil Tasarımı bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Tekstil Tasarımı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Tekstil Tasarımı benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Tekstil Tasarımı Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Tasarım odaklı bölümlerden mezun olan kişilerin, butikler, giyim ve tekstil firmaları ile kendi özel butiklerinde çalışma olanakları bulunmaktadır. Bölümlerin eğitiminde İplikçilik, Dokumacılık, Örmecilik gibi pratik derslerin yanında Fiziksel Tekstil Muayeneleri, Konfeksiyon, Kimyasal Tekstil Muayeneleri pratik dersler de verilmektedir.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?