Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü 2023 Taban Puanları

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü 2023 Taban Puanları


Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü taban puanları, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Teknoloji ve Bilgi Yönetimi başarı sıralaması Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Teknoloji ve Bilgi Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Teknoloji ve Bilgi Yönetimi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü 2023 taban puanı 312,56626'dır. Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü 2023 başarı sıralaması yüksek 242898'tir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi (Burslu)

312,56626

242898

EA

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi (Ücretli)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi mesleği Başkent Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Teknoloji ve Bilgi Yönetimi adıyla yalnızca Başkent Üniversitesinde eğitim verilmektedir. Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü %100 burslu için Başkent Üniversitesi taban puanı 312,56626, başarı sıralaması 242898’dir. Teknoloji ve Bilgi Yönetimi %50 burslu ve Teknoloji ve Bilgi Yönetimi ücretli seçenekleri için kontenjan dolmadığından taban puanı ve başarı sıralaması belirlenememiştir.

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin teknolojiye ilgili, arşivcilik alanında yetenekli, disiplinli ve sorumluluk sahibi olması beklenmektedir. Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümünde eğitim alabilmek için Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü taban puanını geçmek, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Yönetim Bilgi Sistemleri, Veritabanı Yönetim Sistemleri, Bilim ve Teknoloji Politikaları gibi dersler ortak olarak alınmaktadır. Benzer bölüm mezunları, teknoloji firmaları, bilgisayar ve bilişim şirketlerinde çalışabilir.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?