Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü taban puanları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Sigortacılık ve Risk Yönetimi başarı sıralaması Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Sigortacılık ve Risk Yönetimi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü 2023 taban puanı 214,2054'tür. Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü 2023 başarı sıralaması 935536'dır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Sigortacılık ve Risk Yönetimi

214,2054

935536

EA

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Sigortacılık ve Risk Yönetimi (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi mesleği Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Sigortacılık, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri gibi farklı branşlar olsa da Sigortacılık ve Risk Yönetimi adıyla yalnızca Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde verilmektedir. Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü için Dumlupınar Üniversitesi taban puanı 214,2054, başarı sıralaması 935536’dır. 

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin sigortacılık alanına ilgili, objektif ve kriz yönetebilen, sigortacılık sektöründe istihdam edilmek isteyen kişiler olması beklenmektedir. Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümünde eğitim alabilmek için Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü taban puanını geçmek, Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Sigortacılık Bölümü
 • Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Bölümü
 • Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Sigortacılık eğitimi alan mezunlar, bireysel emeklilik şirketleri, sigorta acenteleri, şirketlerin yatırım yönetimi ve pazarlama birimleri, yatırım şirketleri, bankalar, üniversiteler, çeşitli işletmelerde çalışma fırsatına sahiptir. Hukukun Temel Kavramları, Sigorta Pazarlaması ve Satış Teknikleri, Sigortacılıkta Risk Yönetimi şeklinde dersler ortak alınan dersler bazılarıdır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?