Seyahat İşletmeciliği Bölümü 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Seyahat İşletmeciliği Bölümü 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Seyahat İşletmeciliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Seyahat İşletmeciliği Bölümü taban puanları, Seyahat İşletmeciliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Seyahat İşletmeciliği başarı sıralaması Seyahat İşletmeciliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Seyahat İşletmeciliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Seyahat İşletmeciliği Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Seyahat İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Seyahat İşletmeciliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Seyahat İşletmeciliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Seyahat İşletmeciliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Seyahat İşletmeciliği Bölümü 2023 taban puanı 219,41369'dur. Seyahat İşletmeciliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 880794'tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Seyahat İşletmeciliği

219,41369

880794

EA

 

Seyahat İşletmeciliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Seyahat İşletmeciliği mesleği Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Seyahat İşletmeciliği Bölümü eğitimi yalnızca Aydın Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde verilmektedir. Bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi Adnan Menderes Üniversitesi olmaktadır. Seyahat İşletmeciliği Bölümü için Aydın Adnan Menderes Üniversitesi taban puanı 219,41369, başarı sıralaması 880794’tür.

Seyahat İşletmeciliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Seyahat İşletmeciliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin turizme ilgili olması, işletmecilik becerisine sahip olması, insanlarla iletişiminin kuvvetli olması beklenmektedir. Seyahat İşletmeciliği Bölümünde eğitim alabilmek için Seyahat İşletmeciliği Bölümü taban puanını geçmek, Seyahat İşletmeciliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Seyahat İşletmeciliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Seyahat İşletmeciliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği

Seyahat İşletmeciliği Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölüm mezunları turizm sektöründe farklı dönemlerde çalışma şansına sahiptir. Turizm, Turizm İşletmeciliği, Turizm Pazarlaması, Turizm Ekonomisi, Turizm İşletmelerinde Çevre Yönetimi, Turizm İşletmelerinde İnsan Kaynakları Yönetimi gibi çok çeşitli dersler ortak olarak alınmaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?