Sanat ve Sosyal Bilimler Programları 2023 Taban Puanları

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları 2023 Taban Puanları


Sanat ve Sosyal Bilimler Programları 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü taban puanları, Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Sanat ve Sosyal Bilimler Programları başarı sıralaması Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Sanat ve Sosyal Bilimler Programları 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Sanat ve Sosyal Bilimler Programları eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü 2023 taban puanları en düşük 316,73046, en yüksek 501,94451'dir. Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 228074, en yüksek 738'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

SABANCI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları (İngilizce) (Burslu)

501,94451

738

EA

SABANCI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları (İngilizce) (%50 Burslu)

367,88212

92288

EA

SABANCI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları (İngilizce) (Ücretli)

316,73046

228074

EA

 

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları mesleği Sabancı Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölüm eğitimi yalnızca Sabancı Üniversitesi bünyesinde bulunmaktadır. Sanat ve sosyal bilimlerin birleştirildiği eğitimin dili İngilizcedir. %100 burslu Sanat ve Sosyal Bilimler Programları için Sabancı Üniversitesi taban puanı 501,9445, başarı sıralaması 738’dir. %50 burslu Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü için Sabancı Üniversitesi taban puanı 367,88212, başarı sıralaması 92288’dir. Ücretli Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü için Sabancı Üniversitesi taban puanı 316,73046, başarı sıralaması 228074’tür.

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin sanatın farklı disiplinlerine karşı ilgili, sosyal bilimler alanında çalışmaya istekli, İngilizce öğrenmeye yatkın olması beklenmektedir. Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümünde eğitim alabilmek için Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü taban puanını geçmek, Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Sanat Tarihi Bölümü
 • Sanat Yönetimi Bölümü

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölüm Bölümde psikoloji, sanat, siyaset, kültür, görsel sanat alanlarında disiplinler arası bir eğitim sunar. Mezunlar, kültür ve sanat sektörü dışında farklı alanlarda da iş imkânı bulmaktadır. Temel Tasarım, Dijital Ortamda Tasarım Yöntemleri, Sanat Pedagojisi dersleri ortak alınabilmektedir.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?