online-egitimler-bogazici-enstitusu
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümü taban puanları, Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği başarı sıralaması Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümü taban puanları, AYT’de eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümü 2023 taban puanları ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenmemiştir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

AZERBAYCAN DEVLET PEDAGOJİ ÜNİVERSİTESİ

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği (Ücretli)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümü sadece Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesinde bulunur. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümünü açan tek üniversite olduğu için bu alanda ön plandadır. Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümü için Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belli değildir.

Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümünü okumak isteyenlerde bulunması gereken bazı özellikler vardır. Örneğin bu bölüm için farklılıklara karşı saygılı olmak, aktif dinleme becerisine sahip olmak ve insan ilişkilerinde başarılı olmak gerekir. Ayrıca bu bölümde eğitim almak için Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümü taban puanını geçmek, Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Psikolojik Danışmanlık - Rehberlik Öğretmenliği benzeri bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümler istihdam alanları ve ders içerikleri bakımından ortak özellikler gösterir. Örneğin bu bölümlerden mezun olan öğrenciler klinik psikoloji alanında, belediyelerde, okullarda ve kreşlerde istihdam edilirler. Ayrıca Sosyal Psikoloji, Psikolojiye Giriş, Fizyolojik Psikoloji, Psikolojik Danışma Kuramları gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

 

 Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?