online-egitimler-bogazici-enstitusu
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi 2023 Taban Puanları

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi 2023 Taban Puanları


Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü taban puanları, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi başarı sıralaması Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü açık öğretim ve örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü 2023 taban puanları en düşük 193,56309, en yüksek 212,69362'dir. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 1664164, en yüksek 1399435’tir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi (Açıköğretim) (Ücretli)

212,69362

1399435

400

TYT

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

193,56309

1664164

50

TYT

 

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi mesleği Anadolu Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi eğitimi ülkemizde Anadolu Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi olmak üzere iki üniversite bünyesinde verilmektedir. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü için Anadolu Üniversitesi taban puanı 212,69362, başarı sıralaması 1399435’tir. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü için Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi taban puanı 193,56309, başarı sıralaması 1664164’tür. 

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin insan ilişkileri kuvvetli, satış alanında çalışmak isteyen, yöneticilik vasfına sahip kişiler olması beklenmektedir. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümünde eğitim alabilmek için Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü taban puanını geçmek, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü mezunları, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yukarıdaki bölümlere geçiş yapabilmektedir. Bölüm eğitimlerinde iletişim, pazarlama ve reklamcılık alanlarında ortak alan dersleri bulunmaktadır. Mezunlar, mağazacılık, satış ve pazarlama alanlarında iş imkânı bulmaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?