online-egitimler-bogazici-enstitusu
Organik Tarım İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Organik Tarım İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü taban puanları, Organik Tarım İşletmeciliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Organik Tarım İşletmeciliği başarı sıralaması Organik Tarım İşletmeciliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Organik Tarım İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Organik Tarım İşletmeciliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü 2023 taban puanları en düşük 210,85911, en yüksek 217,14111'dir. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 960608, en yüksek 906464'tür.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Organik Tarım İşletmeciliği

217,14111

906464

EA

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Organik Tarım İşletmeciliği

210,85911

960608

EA

OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Organik Tarım İşletmeciliği

Dolmadı

Dolmadı

EA

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Organik Tarım İşletmeciliği (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Organik Tarım İşletmeciliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Organik Tarım İşletmeciliği mesleği devlet üniversitelerinde daha iyi öğrenilmektedir. Coğrafi olarak tarım bölgelerine yakın olan üniversitelerin fiziki imkanları oldukça fazladır. Pamukkale Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Organik Tarım İşletmeciliği alanında eğitim veren üç kurumdur. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü için Pamukkale Üniversitesi taban puanı 217,14111, başarı sıralaması 906464’tür. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü için Selçuk Üniversitesi taban puanı 210,85911, başarı sıralaması 960608’dir. 

Organik Tarım İşletmeciliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Organik Tarım İşletmeciliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin tarım ve organik alanına ilgili. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümünde eğitim alabilmek için Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü taban puanını geçmek, Organik Tarım İşletmeciliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Organik Tarım İşletmeciliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Organik Tarım İşletmeciliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Organik Tarım İşletmeciliği bölümünden mezun olan öğrenciler, gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı, tarım araştırma enstitüsü, ziraat odası, organik tarım şirketleri, tarım çiftliklerinde işe alım şansına sahiptir. Organik Tarım, Toprak Bilgisi, Ekoloji, Organik Tarımda Hayvancılık, Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği gibi çok çeşitli dersler, tarımcılık eğitimi veren bölümlerin ortak müfredatındadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?