Muhasebe ve Denetim 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Muhasebe ve Denetim 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Muhasebe ve Denetim Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Muhasebe ve Denetim Bölümü taban puanları, Muhasebe ve Denetim bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Muhasebe ve Denetim başarı sıralaması Muhasebe ve Denetim bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Muhasebe ve Denetim Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Muhasebe ve Denetim Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Muhasebe ve Denetim 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Muhasebe ve Denetim Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Muhasebe ve Denetim Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Muhasebe ve Denetim eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Muhasebe ve Denetim Bölümü 2023 taban puanları en düşük 234,26811, en yüksek 375,93697'dir. Muhasebe ve Denetim Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 719256, en yüksek 75979'dur.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Muhasebe ve Denetim (İngilizce) (Burslu)

375,93697

75979

EA

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Muhasebe ve Denetim (İngilizce) (%50 Burslu)

234,26811

719256

EA

 

Muhasebe ve Denetim Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Muhasebe ve Denetim mesleği İzmir Ekonomi Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Bu alanda ilk, tek ve en iyi eğitim İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde verilmektedir. Muhasebe ve Denetim Bölümü %100 burslu için İzmir Ekonomi Üniversitesi taban puanı 375,93697, başarı sıralaması 75979’dur. Muhasebe ve Denetim Bölümü %50 burslu için İzmir Ekonomi Üniversitesi taban puanı 234,26811, başarı sıralaması 719256’dır. 

Muhasebe ve Denetim Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Muhasebe ve Denetim Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin hesaplama yeteneği gelişmiş, muhasebe ve denetim sektöründe alanın çalışmaya istekli, ekonomiyi güncel şekilde takip eden bireyle olması beklenmektedir. Muhasebe ve Denetim Bölümünde eğitim alabilmek için Muhasebe ve Denetim Bölümü taban puanını geçmek, Muhasebe ve Denetim bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Muhasebe ve Denetim Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Muhasebe ve Denetim benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Muhasebe ve Denetim Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Muhasebe - Denetim odaklı eğitim veren bölüm mezunları için iş olanakları, muhasebe, finans, denetim alanlarıdır. Genel Matematik, Finansal Muhasebe, Yönetim ve Organizasyon, Finansal Tablolar ve Analiz dersleri ortak müfredat derslerinden birkaçıdır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?