İyi Bir Gelecek, Küçük Bir Yatırımla Başlar! Acele Et, İş ve Kariyer Fırsatı Sunan Üniversite Sertifikalı Kurslara Şimdi Kaydol!
2024-03-01T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralama


Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanları, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi başarı sıralaması Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanı 215,95606'dir. Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması 1354923'tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

EGE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi

215,95606

1354923

65

TYT

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

20

TYT

 

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi mesleği Ege Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü için Ege Üniversitesi taban puanı 215,95606, başarı sıralaması 1354923’tür. Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü için Akdeniz Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin doğaya ilgili, meyve ve sebze alanında çalışmak isteyen, meyve ve sebze teknolojisine hâkim kişiler olması beklenmektedir. Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü mezunları, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yukarıdaki bölümlere geçiş yapabilmektedir.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?