İslam İktisadı - Finans 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

İslam İktisadı - Finans 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması


İslam İktisadı - Finans Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. İslam İktisadı - Finans Bölümü taban puanları, İslam İktisadı - Finans Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. İslam İktisadı - Finans başarı sıralaması İslam İktisadı - Finans Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. İslam İktisadı - Finans Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. İslam İktisadı - Finans Bölümü taban puanları, AYT’de eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre İslam İktisadı - Finans 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık İslam İktisadı - Finans Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. İslam İktisadı - Finans Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda İslam İktisadı - Finans eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. İslam İktisadı - Finans Bölümü 2023 taban puanları en düşük 288,17932, en yüksek 322,67325'tir. İslam İktisadı - Finans Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 345404, en yüksek 208530'dur.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İslam İktisadı ve Finans (İngilizce) (Burslu) 

322,67325

208530

EA

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İslam İktisadı ve Finans (Burslu) 

300,8587

288157

EA

KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İslam İktisadı ve Finans (Burslu) 

288,17932

345404

EA

KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İslam İktisadı ve Finans (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İslam İktisadı ve Finans (İngilizce) (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İslam İktisadı ve Finans (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

İslam İktisadı - Finans Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

İslam İktisadı - Finans Bölümü İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi eğitim dilinin İngilizce olması ve öğrencilere İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’ndeki diğer bölümlerden ders alma imkanı sunduğu için tercih edilir. İslam İktisadı - Finans Bölümü için İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İngilizce tam burslu taban puanı 322,67325 ve başarı sıralaması 208530’dur. Bu bölüm için diğer en iyi seçenekler arasında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Türkçe eğitim veren programı ve KTO Karatay Üniversitesi bulunur. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslam İktisadı - Finans Bölümü Türkçe eğitim veren programa ait tam burslu taban puanı 300,8587 ve başarı sıralaması 288157’dir. KTO Karatay Üniversitesi İslam İktisadı - Finans Bölümü tam burslu taban puanı 288,17932 ve başarı sırası 345404’tür.

İslam İktisadı - Finans Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

İslam İktisadı – Finans Bölümü okumak isteyen kişilerin sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Örneğin finans alanına ilgi duymak, okumayı sevmek ve araştırmacı olmak bu bölüm için gerekli özellikler arasındadır. Öte yandan bu bölümü okumak için İslam İktisadı - Finans Bölümü taban puanını geçmek, İslam İktisadı - Finans Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

İslam İktisadı - Finans Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

İslam İktisadı - Finans benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

İslam İktisadı - Finans Bölümü yukarıdaki alanlar ile ortak özelliklere sahiptir. Örneğin bu bölümlerden mezun olan kişiler bankalarda ve finans şirketlerinde istihdam edilirler. Ayrıca İktisada Giriş, Muhasebe, Hukuka Giriş, Genel İşletme gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

 

 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?