online-egitimler-bogazici-enstitusu
Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Sıralama


Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü taban puanları, Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi başarı sıralaması Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü taban puanları, AYT’de eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü 2023 taban puanları en düşük 259,74912, en yüksek 363,40951'dir. Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 511565, en yüksek 101851'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi (İngilizce) (Burslu) 

363,40951

101851

EA

ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi 

259,74912

511565

EA

SİNOP ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi 

Dolmadı

Dolmadı

EA

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi (İngilizce) (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü Yeditepe Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. Yeditepe Üniversitesi ülkemizin en iyi vakıf üniversitelerinden biri olması, staj imkanı sunması, eğitim dilinin İngilizce olması sebebiyle Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümünü isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü için Yeditepe Üniversitesi İngilizce tam burslu taban puanı 363,40951 ve başarı sıralaması 101851’dir. Bu bölüm için diğer en iyi seçenekler arasında Ankara Üniversitesi ve Sinop Üniversitesi örnek gösterilebilir. Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü taban puanı 259,74912 ve başarı sıralaması 511565’tir. Sinop Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü taban puanı ve başarı sırası ise henüz belli olmamıştır.

Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümünü tercih edecek kişilerde bulunması gereken belli özellikler vardır. Örneğin emlak sektörüne ilgi duymak, etkili iletişim becerilerine sahip olmak ve iyi analiz yapmak gerekmektedir. Ayrıca bu bölümü okumak için Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü taban puanını geçmek, Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Gayrimenkul Geliştirme - Yönetimi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Gayrimenkul Geliştirme – Yönetimi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Gayrimenkul Geliştirme – Yönetimi Bölümü ile yukarıdaki bölümler emlak sektörü ile ilgili olduğu için benzemektedir. Bu bölümlerden mezun olanlar emlak sektörünün pazarlama, satış, danışmanlık gibi farklı departmanlarında çalışırlar. Ekonomi, Genel İşletme, Finans Matematiği ve Hukukun Temel Kavramları gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

 Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?