online-egitimler-bogazici-enstitusu
Fındık Eksperliği Bölümü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Fındık Eksperliği Bölümü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması


Fındık Eksperliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Fındık Eksperliği Bölümü taban puanları, Fındık Eksperliği bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Fındık Eksperliği başarı sıralaması Fındık Eksperliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Fındık Eksperliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Fındık Eksperliği Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Fındık Eksperliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Fındık Eksperliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Fındık Eksperliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Fındık Eksperliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Fındık Eksperliği Bölümü 2023 taban puanı en 179,89781'dir. Fındık Eksperliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 1736721'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Fındık Eksperliği

179,89781

1736721

30

TYT

 

Fındık Eksperliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Fındık Eksperliği mesleği Giresun Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Fındık Eksperliği eğitimi ülkemizde yalnızca Giresun Üniversitesi tarafından verilmektedir. Fındık Eksperliği alanında eğitim almak isteyen kişilerin tercihi Giresun Üniversitesi olmaktadır. Fındık Eksperliği Bölümü için Giresun Üniversitesi taban puanı 179,89781, başarı sıralaması 1736721’dir. 

Fındık Eksperliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Fındık Eksperliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin fındık eksperliği alanında çalışmak istemesi, doğal yaşamı sevmesi, doğayla iç içe bir meslekte çalışmak istemesi beklenmektedir. Fındık Eksperliği Bölümünde eğitim alabilmek için Fındık Eksperliği Bölümü taban puanını geçmek, Fındık Eksperliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir. 

Fındık Eksperliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Fındık Eksperliği benzeri eğitim veren bir bölüm bulunmamaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?