online-egitimler-bogazici-enstitusu
Felsefe Grubu Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Felsefe Grubu Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü taban puanları, Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Felsefe Grubu Öğretmenliği başarı sıralaması Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Felsefe Grubu Öğretmenliği taban puanları, AYT’de eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Felsefe Grubu Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Felsefe Grubu Öğretmenliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Felsefe Öğretmenliği taban puanları ile ilgili tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü 2023 taban puanı 309,9402’dir. Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 252470’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

GAZİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Felsefe Grubu Öğretmenliği

309,9402

252470

EA

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Felsefe Grubu Öğretmenliği

Dolmadı

Dolmadı

EA

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Felsefe Grubu Öğretmenliği

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Felsefe Grubu Öğretmenliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Gazi Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. Gazi Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olması ve kaliteli bir eğitim süreci vadetmesi sebebiyle Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümünü isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü için Gazi Üniversitesi taban puanı 309,9402 ve başarı sıralaması 252470’tir. Bu bölüm için diğer en iyi iki seçenek ise Atatürk Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesidir. Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü için Atatürk Üniversitesi ile Çukurova Üniversitesinin taban puanı ve başarı sıralaması henüz belli olmamıştır.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümünü seçecek kişilerin bazı özelliklere sahip olması gerekir. Örneğin bu bölümü okumak için öğretmenlik mesleğini sevmek, araştırmacı olmak ve sorgulayıcı olmak gerekir. Ayrıca bu bölümü okumak için Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü taban puanını geçmek, Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Felsefe Grubu Öğretmenliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü ile Felsefe Bölümü her ikisinin de çalışma alanı felsefe olduğu için benzerlik gösterir. Bu bölümlerde Felsefeye Giriş, Bilgi Felsefesi ve Eski Çağda Felsefe gibi dersler ortaktır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?