Enerji Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Enerji Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Enerji Yönetimi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Enerji Yönetimi Bölümü taban puanları, Enerji Yönetimi Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Enerji Yönetimi başarı sıralaması Enerji Yönetimi Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Enerji Yönetimi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Enerji Yönetimi taban puanları, AYT’de eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Enerji Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Enerji Yönetimi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Enerji Yönetimi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Enerji Yönetimi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Enerji Yönetimi Bölümü 2023 taban puanları en düşük 257,26426, en yüksek 308,96718'dir. Enerji Yönetimi Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 529069, en yüksek 256088'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Enerji Yönetimi (Burslu) 

308,96718

256088

EA

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Enerji Yönetimi

257,26426

529069

EA

KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Enerji Yönetimi (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Enerji Yönetimi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Enerji Yönetimi Bölümü KTO Karatay Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. KTO Karatay Üniversitesi güçlü akademik kadrosu ve kaliteli eğitimi ile Enerji Yönetimi Bölümünü isteyen öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Enerji Yönetimi Bölümü için KTO Karatay Üniversitesi tam burslu taban puanı 308,96718 ve başarı sıralaması 256088’dir. Bu bölüm için diğer en iyi seçenekler arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile KTO Karatay Üniversitesinin %50 burslu programı bulunur. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Enerji Yönetimi Bölümü taban puanı 257,26426 ve başarı sıralaması 529069’dur. KTO Karatay Üniversitesi Enerji Yönetimi Bölümü %50 burslu taban puanı ve başarı sırası ise henüz belli olmamıştır.

Enerji Yönetimi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Enerji Yönetimi Bölümünü okumak isteyen kişilerde bulunması gereken belli özellikler vardır. Örneğin bu bölüm için işletme alanına ilgi duymak, liderlik yeteneğine sahip olmak ve doğru analiz yapabilmek gereklidir. Öte yandan bu bölümü okumak için Enerji Yönetimi Bölümü taban puanını geçmek, Enerji Yönetimi Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Enerji Yönetimi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Enerji Yönetimi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Enerji Yönetimi Bölümü ile Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü enerji sektörüne ilişkin eğitim verdiği için ortak özellikler taşır. Örneğin bu bölümlerde Matematik, Enerji Sistemleri Mühendislik Bilgisi ve Enerji Hukuku gibi dersler ortaktır. Ayrıca her iki bölümden mezun olan kişiler enerji sektörü ile ilgili endüstriyel işletmelerde istihdam edilmektedir.

 Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?