Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralaması

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralaması


Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü taban puanları, Doğal Yapı Taşları Teknolojisi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi başarı sıralaması Doğal Yapı Taşları Teknolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Doğal Yapı Taşları Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanı 196,39034’tür. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması 1629148'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi

196,39034

1629148

40

TYT

DİCLE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

45

TYT

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

20

TYT

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

30

TYT

 

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi mesleği Dokuz Eylül Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi eğitimi, ülkemizde dört üniversite bünyesinde verilmektedir. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü için Dokuz Eylül Üniversitesi taban puanı 196,39034, başarı sıralaması 1629148’dir. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü için Dicle Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü için Mardin Artuklu Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin doğal yapı taşlarına ilgili, çizim yeteneği gelişmiş, tarihi dokulara ilgisi bulunan kişiler olması beklenmektedir. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Doğal Yapı Taşları Teknolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi bölümünden çok çeşitli bölümlere geçiş imkânı mümkündür. DYazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?