Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralama


Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanları, Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi başarı sıralaması Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanı 215,8553’tür. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması 1356282'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi

215,8553

1356282

55

TYT

 

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi mesleği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi eğitimi ülkemizde yalnızca Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde verilmektedir. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercihi Recep Tayyip Erdoğan Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi taban puanı 215,8553, başarı sıralaması 1356282’dir. 

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin bitki yetiştirmeye ilgili, çay tarımı alanında çalışmak isteyen, doğal yaşamı seven kişiler olması beklenmektedir. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümünden mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yukarıdaki bölümlere geçiş yapabilmektedir. Bölüm eğitimlerinde bitki üretimi, sulama teknikleri, bitki türleri alanlarında ortak müfredat dersleri bulunmaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?