online-egitimler-bogazici-enstitusu
Ayakkabı Tasarımı - Üretimi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Ayakkabı Tasarımı - Üretimi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü taban puanları, Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Ayakkabı Tasarımı - Üretimi başarı sıralaması Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü taban puanları, AYT’de eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Ayakkabı Tasarımı - Üretimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Ayakkabı Tasarımı - Üretimi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü 4 yıllık taban puanları ile ilgili tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü 2023 taban puanları ve başarı sıralaması henüz belli olmamıştır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü ülkemizde sadece Selçuk Üniversitesinde bulunur. Selçuk Üniversitesi Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümünü açan tek üniversite olduğu için bu alanda öne çıkar. Selçuk Üniversitesi Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümünde teori ve uygulamayı bir arada sunan eğitim verir. Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü için Selçuk Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması henüz belli olmamıştır.

Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü okumak isteyen kişilerde bulunması gereken belli özellikler vardır. Örneğin el becerisine sahip olmak, estetik anlayışa sahip olmak ve tasarıma ilgi duymak bu bölüm için gerekli nitelikler arasında bulunur. Öte yandan bu bölümü okumak için Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü taban puanını geçmek, Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Ayakkabı Tasarımı - Üretimi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Ayakkabı Tasarımı – Üretimi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Ayakkabı Tasarımı – Üretimi Bölümü ile yukarıdaki bölümler ortak özellik taşır. Her iki bölüm de giyim sektörüne ilişkin tasarıma dayalı olduğu için benzerlik gösterir. Örneğin bu bölümlerde Tasarım, Desen ve Moda Resmi gibi dersler ortaktır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?