online-egitimler-bogazici-enstitusu
Aile - Tüketici Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Aile - Tüketici Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü taban puanları, Aile - Tüketici Bilimleri Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Aile - Tüketici Bilimleri başarı sıralaması Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Aile - Tüketici Bilimleri taban puanları, AYT’de eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Aile - Tüketici Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Aile - Tüketici Bilimleri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü 2023 taban puanı 270,72813’tür. Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü 2023 başarı sıralaması 440228’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Aile ve Tüketici Bilimleri

270,72813

440228

EA

 

Aile - Tüketici Bilimleri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

“Aile - Tüketici Bilimleri hangi üniversitelerde var” sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bu bölüm ülkemizde sadece Hacettepe Üniversitesinde bulunur. Hacettepe ATB (Aile - Tüketici Bilimleri) Aile - Tüketici Bilimleri Bölümünün bulunduğu tek üniversite olması itibarıyla bu bölümü okuyacak öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Ayrıca Hacettepe Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında ilk sıralarda bulunduğu için tercih edilmektedir. Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü için Hacettepe Üniversitesi taban puanı 270,72813 ve başarı sıralaması 440228’dir. 

Aile - Tüketici Bilimleri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü okumak isteyen kişilerin sahip olması gereken belli başlı özellikler vardır. Örneğin empatik olmak, gözlem yeteneğine sahip olmak ve doğru analiz yapabilmek bu bölüm için gerekli niteliklerden bazılarıdır. Ayrıca bu bölümü okumak için Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü taban puanını geçmek, Aile - Tüketici Bilimleri Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Aile - Tüketici Bilimleri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Aile - Tüketici Bilimleri benzeri bir bölüm bulunmamaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?