Bir CV de Olması Gereken 5 Sertifika

Bir CV de Olması Gereken 5 Sertifika


Eğitim dönemi artık bitti. Tebrikler. Artık iş hayatına atılacaksınız. Şimdi oldukça heyecanlı aynı zamanda dikkatli  bir iş arama süreci var önünüzde. Tabi henüz nereden nasıl başlayacağınızı, bu arayış aşamasını nasıl sürdüreceğinizi çok fazla bilmiyor olabilirsiniz. O halde biz destek olalım ve şöyle belirtelim, Acele etmeyin Önce en fazla 8 -10 satırlık bir paragrafla sizi kısa fakat net anlatan bir özgeçmişle birlikte yeteneklerinizi, hobilerinizi, eğitim bilgilerinizi, kariyer hedefinizi, ifade eden profesyonel bir CV hazırlamalısınız. Bu ilk aşamamız.

Peki ikinci aşamada ne var?. Sırada günümüz teknoloji çağı ile uyumlu profesyonel sertifikalar. Zira alacağınız her bir sertifika iş hayatına profesyonel olarak girme konusunda sizin için çok ciddi referans olacaktır. Peki hangi sertifika yada sertifikaları almalısınız?.  İş hayatında en çok kazandıran sertifikalar hangileri?. Hangi sertifikalar CV nizi güçlendirir yada sizi iş hayatında ön sıralara çıkarır?. Başarı için Bir CV de Olması Gereken 5 Sertifika  hangileridir. Şimdi detaylı olarak inceleyelim;

 

Bir CV ‘de Olması Gereken 5 Sertifika

 

1 - Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifikası

Geleneksel reklam modellerinden olan gazete veya billboard reklamlarına kıyasla sosyal medya çok daha etkili ve hedefe yönelik reklam dönüşümleri sağlamakta hem aynı zamanda daha güvenilir ve ölçülebilir raporlar sunabilmektedir.  Zira analiz ve ölçümünü tam kavrayamadığınız, kendisi hakkında yeteri derecede bilgi edinemediğiniz bir şeyi başarı ile yönetmeniz söz konusu olmayacaktır.

Sosyal medya bu anlamda tamamen hedefe yönelik bir strateji belirlemenize ve çok etkili sonuçlar almanıza imkân tanır. Aynı zamanda istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Şirketlerde artık bu durumun ciddi anlamda farkında. Dolayısı ile işe alımlarda sosyal medya kullanımı iyi olanlar, sosyal medyada etkili ve güncel olanlar öncelikli tercih sebebi oluyor.

Sosyal Medya Uzmanı olduğunuzu, bu uzmanlığın CV nizin ekinde bir sertifika olarak bulunduğunu düşünün. Birçok şirket sizi bünyesine dahil etmek isteyecektir.  Dolayısı ile kariyerinizi bu yönde ilerletirseniz oldukça etkili bir fark oluşturup yüksek konumlara gelebilirsiniz.

 

2 - Bütünleşik Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikası

Yaşadığımız yüzyılda geleneksel pazarlama kavramı artık çok büyük oranda yerini dijital dünyaya bıraktı. Öncelikle bu gerçeği net olarak anlamalısınız. Dolayısı ile reklam ve pazarlama faaliyetlerinin etkili olması için dijital dünyaya önem verilmesi gerektiğinide göreceksiniz. Peki Dijital Pazarlama Uzmanlığını konuşurken Bütünleşik Dijital Pazarlama nereden çıktı?. Takibi tüm dijital unsurların birleşiminden. Bu birleşim tek hedefe yönelik olarak hareket eder. Yada daha net olarak şöyle açıklayalım;

Bütünleşik Dijital Pazarlama yada diğer bir ifadeyle 360 Derece Dijital Pazarlama hedeflenen potansiyel müşterilere doğrudan ulaşmak amacıyla dijital pazarlama faaliyetlerinde kullanılan tüm unsurların birbiriyle uyumlu olarak bir araya getirilmesi ve eş zamanlı olarak sürecin başlatılmasını ifade eder. Bu süreç oldukça yüksek etkileşim oluşturacak ve ciddi anlamda geri dönüşlere sebebiyet verecektir. Günümüzde küçük yada büyük bütün şirketlerin istediğide bu. Hedefe yönelik etkili pazarlama ve yüksek geri dönüşler. Bu hizmeti sunabilecek bir personel şirketlerin gözdesi olacaktır.

CV ekinizde Bütünleşik Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikası olması yapacağınız iş başvurularının etkili ve başarılı sonuçlanmasına sebep olacağı gibi aynı zamanda daha üst düzey başvular yapabilmeniz için size kaliteli bir destekte sunuyor olacaktır.

 

3 - Liderlik Ve Etkili Girişimcilik Sertifikası

Kuşkusuz şirketlerin başarılı iş süreçleri yaşaması, büyümesi ve güçlü bir yapıya kavuşması şirket yönetiminde liderin bulunması ile doğru orantılıdır. Özellikle günümüzde teknolojinin sürekli ve hızlı bir şekilde yükselişe geçmesi, bununla bağlantılı olarak çok hızlı değişimlerin yaşanması, rekabetlerin çok daha yüksek seviyelere çıkması gibi sebeplerle şirketlerde lider ihtiyacıda artış göstermekte. 

Liderlik Eğitimi çoğunlukla, İş kurmayı planlayan girişimciler, şirketini daha iyi yönetmek isteyen patronlar tarafından alınıyor. Ancak tabiki bu eğitim sadece mevcut yönetici yada patron kademesine özel bir eğitim modeli değil. Kariyerini daha üst seviyeden başlatmak isteyen herkes rahatlıkla Liderlik Eğitimi alabilir.  CV ‘nize ekli bir Liderlik ve Etkili Girişimcilik Sertifikası varsa iş başvurunuz sırasında öncelikli tercih edilen oldukça prestijli ve geniş imkânlara sahip bir kariyer yolculuğuna başlayabilirsiniz.

 

4 - İnsan Kaynakları Yönetimi  Sertifikası

Yine aynı şekilde günümüzde şirket yönetiminin en kritik  seviyedeki unsuru hiç kuşkusuz insan kaynakları yönetimidir. Bilgiyi ve potansiyel iş gücünü üreten aynı zamanda uygulayabilen insan faktörünün önemini ve İnsan kaynaklarını biriminin stratejik yönünü hiçbir şirket göz ardı edemez. Dolayısı ile insanın başarılı bir şekilde yönetilip en verimli seviyede ilişkilerin geliştirilmesi her açıdan tüm şirketler için önemli bir süreç. Önemine binaen günümüzde küçük büyük hemen hemen tüm şirketlerin birer insan kaynakları departmanı bulunmakta.

Dolayısı ile İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi aldıysanız, CV ‘nize ekli bir İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifikası varsa yapacağınız iş başvuruları sırasında her zaman bir adım öne çıkmanın konforunu yaşıyor olacaksınız. Herhangi bir şirkette İnsan Kaynakları Uzmanı olarak işe başladığınızda ise üst düzey bir maaş ayarlaması ile iş hayatına adımınızı atmanın keyfini yaşayacaksınız. Dahası bulunduğunuz konumda sabit kalma gibi bir durumunuzda yok. Saygınlığı, önemi ve maaşı sürekli artan bir pozisyonuda çalışmayı kim istemez?

 

5 - Online Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi Sertifikası

Biliyorsunuz satışlar daha çok internet üzerinden online olarak yapılıyor. Hangisimi?. Hepsi tabiki. Buzdolabından tutun salçaya kadar özellikle pandemi döneminde sürekli online satışlarla evlere ulaştı. İçinde bulunduğunuz sıradışı zamanda online satışların zirve yaptığına bizzat şahit oluyoruz. Bu kuşkusuz çok ciddi bir gelişme. Marka şirketler bu gelişmenin farkında ve süratle internette var olmanın hatta daha etkili olmanın altyapılarını oluşturmakla birlikte bu süreci profesyonel olarak yürütecek online satış tekniklerini ve pazarlamayı başarılı olarak uygulayacak uzmanları bünyesine ekliyor.

Peki siz sürekli gelişen ve trend olan bu sürecin neresindesiniz?. Uzak kalırsanız bir çok faydasından mahrumda olacaksınız biliyorsunuz. Oysa dikkatli bir şekilde oluşturduğunuz CV nizde birde Online Satış Teknikleri ve Pazarlama Uzmanlılığı Sertifikası olsa iş başvurularınız çok daha farklı geçecektir. Zira günümüzde en çok tercih edilen personel bu yönde özellikle profesyonel eğitim almış Online Satış Uzmanları.  Tavsiyemiz kesinlikle bu alanı göz ardı etmeyip süratle eğitim politikanıza dahil etmeniz. Alacağınız Online Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi  kariyer hayatınızı çok sevineceğiniz bir yöne çekebilir.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  BOĞAZİÇİ ENSTİTÜ :{{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}