Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-05-24T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
9 Etkili Metodla İnternetten Para Kazanma

9 Etkili Metodla İnternetten Para Kazanma


Web Teknolojileri hayatı giderek daha fazla kolaylaştırıyor. Akılcı kullanıldığı takdirde her alanda ileri seviye başarılara imza atmak mümkün. Para Kazanmak ‘ta bunların arasında. Kaldı ki artık internetten para kazanmak oldukça normal karşılanan bir durum. Zira internet hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. Büyük ihtimalle  İnternetten para kazanma metodları yada internetten para kazanmanın yolları gibi anlatımlar gelen mailleriniz dahil bir çok yerde karşınıza çıkmıştır. Peki şimdiye kadar böyle bir girişimde bulundunuz mu?.  Yapanlar elbette oldu. Ancak vaktim olmadı, aklıma gelmedi ben anlamam ki türünden bahanelerle, internetten para kazanılırmı gibi şüpheci yaklaşımlarla bu konudan uzak kalanlar daha fazla.

İnternetten para kazanma konusu sizede hâla uzak bir hayal gibi geliyorsa ciddi anlamda yanılıyorsunuz. Eğitimli ve bilinçli bir şekilde girişim yapar, baştada belirttiğimiz gibi akılcı yaklaşırsanız  bir süre sonra düzenli maaş aldığınız tam zamanlı işinizi bile bırakacak derecede iyi kazançlar elde ettiğinizi bizzat gözlemliyor olacaksınız. Üstelik daha az çalışarak daha iyi gelir elde etmek. Sizinde kulağınıza hoş gelen bir fikir değilmi?. Hatta çok isteyip hayalini kurduğunuz. O halde makalemizi sonuna kadar okuyun.  Tamda sizin için kolayca uygulanabilir 9 Etkili Metodla İnternetten Para Kazanma  sürecini nasıl başlatacağınızı açıklıyor olacağız.

 

İnternetten Para Kazanmak İçin Uygulayacağınız 9 Madde

 

Ücretsiz Blog Oluşturun

Blog nasıl açılır bilmiyor olabilirsiniz. Fakat hiç kuşkusuz bu öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Günümüzde gerek web sitesi yapmak gerekse bir blog sahibi olmak artık birkaç saniyelik iş.  Karışık süreçlerle uğraşmanıza gerek bile yok. Bir gmail hesabınız varsa giriş yapın ve profil resminizin bulunduğu kare şeklindeki dokuz noktaya tıklayın. Burada ücretsiz bir google blog hizmeti olan blogger 'i göreceksiniz.

Hemen ilk blogunuzu oluşturabilirsiniz. Hatta hiç beklemeyin bu makaleyi iyice özümseyerek okuyup bitirdiğiniz andan itibaren en iyi bildiğiniz bir konuda kendiniz için bir blog oluşturmakla başlayın işe. Birkaç saniyede ücretsiz blogunuzu oluşturup yazmaya başlayabilirsiniz. Hangi konuda bilginiz varsa o konuda insanlara gerçekten bilgi vermek amacıyla düzenli şekilde her gün yazın. Bir süre sonra blogunuz google 'da aramalarda görünür duruma gelecektir. Hatta şunu belirtelim Google blogger hizmeti ile oluşturulan bloglar kısa süre içinde google aramalarında diğer sitelerinde önüne geçebiliyor. Yapmanız gereken kaliteli ve faydalı içerikler üretmek. Tercihinize göre birden fazlada oluşturabilirsiniz. Blogunuzun birinde yemek tarifleri paylaşırken diğerinde Saksı Bitkileri konusunda bilgi verebilirsiniz. Her bir blogunuz için her gün en az iki adet kaliteli içerik ekleyin. Yaklaşık 7 - 8 ay sonra artık para kazanmaya hazır hale geleceksiniz. Hemen blogunuzun sol menüsünden google adsense kaydınızı yapabilirsiniz. 

 

Satış Ortaklıkları Başlatın

Blog açma tavsiyemizi uygulamaya koyduysanız blogunuz üzerinden satış ortaklığı ile çalışan firmaların ürünlerini tanıtıp sayfalarına yönlendirerek çok iyi kazanç elde edebilirsiniz. Bu tür çalışma sistemine bağlı pazarlama yada satış ortaklığı denir. Bu sisteme dahil olmak için yapmanız gereken google arama motorunda Türkiye için satış ortaklığı yabancı firmalar için affiliate kelimesi ile arama yapmak.

Satış ortaklığı yada affiliate üye olduğunuz sitelerin ürünlerine ait url linklerini web sitenizde yada bloğunuzda direkt bir banner halinde paylaşabileceğiniz gibi dilerseniz bu satış ortaklığı ürünü konusunda güzel bir tavsiye makaleside yazabilir bu şekilde paylaşabilirsiniz. Bizimde tavsiyemiz bu yönde. Zira tavsiye makalesi şeklinde yapacağınız bir satış ortaklığı ürünü hem sitenize içerik yönünden zenginlik ve değer katacak hemde okurlarınız ve takipçileriniz tavsiyeleriniz doğrultusunda bu ürünü satın alacaktır.

 

Facebook Grupları Oluşturun

Facebook ‘u mutlaka kullanıyorsunuz. Zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz bu sosyal platformda düzenli para kazanmaya ne dersiniz?. Tabiki evet diyeceksiniz. Peki o halde hemen işe koyulup bir grup oluşturun. Facebook ‘ta gezinip paylaşımları incelerken arkadaşınız sizi ……grubuna ekledi şeklindeki mesajlarla karşılaşmışsınızdır. Evet işte bu tür bir grup.  Siz zaten ne olduğunu biliyorsunuz. Gerçek kullanıcılardan oluşan geniş kitleli facebook grupları oluşturursanız burada firma reklamları yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Çok kolay.

İlgi çekici bir grup ismi bulun.  Profil resmi ve tüm görseller kaliteli olsun. Herşeyi ile eksiksiz olarak grubunuzu oluşturduysanız artık üye davet etmeye başlayabilirsiniz. Bunun için önce arkadaşlarınızdan başlamanız ideal seçimdir. Merak etmeyin bir süre sonra facebook grup aramalarında sizin grubunuzda kullanıcıların karşısına listelenecek.  İşte bu aşamada en az iki günde bir çok kaliteli bilgi veren paylaşımlar yapmalısınız. Ki grubunuz organik olarak üye alsın. Tabi bu arada siz arkadaşlarınızı üye yapmaya devam ediyorsunuz. Davetiyelerinizle bir çok arkadaşınız zaten üye olacaktır.  

Tabiki grubunuzun para kazanma aşamasına gelmesi biraz zaman alacak. Fakat sabırlı olursanız sonuç sizi oldukça sevindirecek. Ayrıca neden tek bir grup oluşturmaya odaklanıyorsunuz?. Bu süreci en az iki grupla başlatabilirsiniz. Ancak yukarıda satır aralarında vurguladığımız gibi gruplarınız dikkat çekici isimleri olan, kaliteli paylaşımlarla insanlara gerçekten fayda sunan platformlar olmalı. Hatta bir tavsiyede bulunalım. Boğaziçi Enstitü bünyesinde sunulan Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi alarak genel kapsamda tüm sosyal medya konusunda SertifikalıSosyal Medya Uzmanı olarakta düzenli ve yüksek miktarda gelirler elde edebilirsiniz.

 

İnternette Dükkan Açın

Gittigidiyor, sahibinden.com, n11.com hatta Trendyol ‘dan tüm zamanlarda en az bir defada olsa alışveriş yapmış olabilirsiniz.  Yani onlara yabancı değilsiniz. Ancak bu tür sitelerin belki çok dikkat etmediğiniz başka bir özelliği daha var. Fiziki olarak bir AVM yada cadde üstünde dükkan açar gibi bu sitelerde de dükkan açabilirsiniz. Böylece oluşturabileceğiniz sanal dükkanınızda bulunduğunuz ilin yöresel ürünlerini, yada bebek kıyafetleri satabilir, daha değişik sektörlerde mikro düzeyde Ticari Girişim yapabilirsiniz.

Bu konuda küçük bir örnek;  İstanbul ‘da emekli bir öğretmen gittidiyor üzerinden oluşturduğu dükkanı vasıtasıyla kitap satışı işine girişti. Söz konusu bu öğretmen gösterdiği ciddi gayret neticesi bir yıl gibi bir zaman dilimi içinde aylık net olarak 3000 - 5000 arası bir gelir seviyesine ulaştı. Kazancı aylık olarak en düşük zamanlarda 3000 TL olmakla birlikte zaman zaman 5000 TL seviyesine ulaşabilmektedir. Bunun için günlük 2 saat internette dükkanıyla uğraşması yetiyor. Bunu sizde yapabilirsiniz.

 

İnstagramda Butik Açın

Butik fransizca boutique kelimesinden geliyor. Mağazadan daha küçük satış dükkanlarına genel olarak butik adı veriliyor. Yani bildiğiniz büyük çaplı mağazaların aksine küçük bir ofis şeklinde mağaza düşünün. İşte bu. Ama siz bu küçük mağazanızdan bütün Türkiye 'ye hitap ediyorsanız devasa mağazalardan çok daha fazla gelirler elde edebilirsiniz.

İnstagram günümüzün en çok  gelir getiren online ticaret ortamlarından biri.  Belki yakın çevrenizde bile İnstagram ‘dan para kazananlar var. İnstagramda Butik Açmak oldukça kolay bir süreç. Yapmanız gereken birkaç işlem var. Sonrasında instagram mağazanızdan satış yapıp gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

 

Reklam Videoları Hazırlayın

Bulunduğunuz bölgedeki firmalar için bir kurgu oluşturabilirsiniz.  Reklam Videolarıreklama her zaman ihtiyaç duyan sektörler için  oldukça cazip gelecektir. Başlangıçta fiyatları düşük tutarsanız ciddi talepler alabilirsiniz. Dikkatli ve disiplinli bir şekilde çalışırsanız bu metodla çok iyi gelirler elde edebilirsiniz. Size başlangıçta sadece bir kartvizit ve bir ajanda yeterli. Müşteri ziyaretlerine başlamanın zamanı geldi.

Çok basit elinizde ajandanızla daha önce telefonla görüşüp randevu aldığınız firmaya gideceksiniz. Sohbet sırasında onlar için hazırladığınız videoyu youtube ve benzeri platformlarda yayınlayacağınızı ve diğer detayları anlatacaksınız. Bu sunumu çok daha detaylandırmak ve işinizi profesyonel olarak yapmak sizde. Hemen hazırlıklara başlayabilirsiniz.

 

Makale Yazarlığı Yapın

Yazma konusunda başarılıysanız Makale Yazarak Para Kazanmak sizin için oldukça uygun bir iş modeli olabilir.  İlk madde de belirttiğimiz gibi kendinize bir blog oluşturup yazarlık özelliklerinizi ve fiyatlandırmayı blogunuzda belirtebileceğiniz gibi Webmaster forumlarında hizmet ilânıda yayınlayabilirsiniz.  Potansiyel müşterilerinizden gelen siparişler üzerine makale yazarak gelir elde edebileceğiniz gibi daha önce kategorisel olarak hazırladığınız yüzlerce makaleyi hem web sitenizde ve forumlarda hazır makale paketleri şeklinde de satabilirsiniz.  

İçerik günümüzde web site sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu şey. Bunun için oluşturulmuş facebook grupları, webmaster platformları, web siteleri, Pazar yeri türündeki ilan siteleri şeklinde oldukça geniş çalışma alanınız var. Bütün bunları mutlaka değerlendirin.

 

Başarılı Bir Youtuber Olun

Youtube ‘u biliyorsunuz. Belki herhangi bir şeyin tamiri nasıl yapılır diye yada başka bir sebeple mutlaka uğramışsınızdır. Peki burada sizinde bir kanalınızın olmasını istediniz mi?.  Artık istemekten öteye geçip bir Youtube Kanalı Oluşturmanın Zamanı Geldi.  Dikkat ederseniz artık ünlüler bile youtube videoları çekiyor. Neden?. Çünkü Youtube ciddi bir gelir kaynağı.

Bunu sizde yapabilirsiniz. Bir youtube kanal oluşturmak basit bir dizi süreci kapsıyor. Öncelikli olarak yapmanız gereken özgün olmak ve dikkat çekici bir konu belirleyip insanlara fayda sunmak. Örneğin Nasıl Yapılır Tarzı Videolar oluşturabilirsiniz. Türk kahvesi nasıl yapılır, bozulan musluk nasıl tamir edilir gibi. Hemen iş planınızı oluşturmaya başlayın ve Youtube kanalınızı açın.  

 

Udemy Eğitim Videoları Çekin

Uzman seviyede bilgi birikimine sahip olduğunuz bir konu varsa bundan gelir elde edebilirsiniz. Bir öğretmen olarak düşünün kendinizi. Artık teknolojisinin zirve yaptığı bir dönemdeyiz. Çok iyi ve profesyonel donanımlı bir oto tamircisi olabilirsiniz. Yada matematik konusunda uzman seviyedesiniz. Bu konuda eğitim videoları çekip ücretli olarak insanlara sunmak çok iyi fikir?.

Günümüzde ücretli olarak eğitim verebileceğiniz bir çok platform var.  Bunlardan biride Udemy.  Eğitim videonuzu oluşturup burada satışa sunabilirsiniz.  Merak etmeyin Eğitim Videosu Çekmek İçin profesyonel olmanıza, üst düzey teknik ekipmana, stüdyoya hiç gerek yok. Herşey çok kolay artık. Örneğin ücretsiz olarak sunulan wink programı işinizi rahatça görecektir. Buradan indirebilirsiniz » debugmode.com/wink

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?