2021 Yılının En İyi 18 Meslek Edinme Kursları

2021 Yılının En İyi 18 Meslek Edinme Kursları


Yeni bir meslek edinmek, tercih edilir olmak ve işsizlikten kurtulmak istiyorsanız bu kursları mutlaka incelemelisiniz. Biliyorsunuz geçmişte olduğu gibi günümüzde de eğitim her zaman en öncelikli konuların başında geliyor. Doğrusuda bu. Zira eğitim hayatın her kademesi ile doğrudan ilişkili. Yeni meslek edinmek içinde eğitim gerekiyor. Dijitalleşen dünya şartlarında tüm şirketler Yeni Nesil Meslekler konusunda uzman personel arıyor. Çünkü artık bütün işler internet üzerinden yapılmakta. Daha önce fiziki olarak ticaret yapan birçok sektör şimdilerde süratle dijitale geçerek internet üzerinden hizmet vermeye başladı. Onlara alanında uzman çalışma arkadaşları gerekiyor.

Yüzlerce farklı sektördeki onbinlerce şirket işyerinde istihdam edeceği uzman çalışanlarda uzmanlığını belgeleyen sertikalar görmek istiyor. İşe alımlarda sertifikalı olanları tercih ediyor. Oldukça normal bir davranış. Çünkü bütün şirketler daha verimli çalışma ve başarılı satış pazarlama faaliyetlerine odaklanmak amacında. Bu amacı gerçekleştirmek için birlikte çalışacağı ekibin işini bilen uzmanlardan oluşması gerekiyor. İşte Sertifika bu aşamada devreye giriyor.

Klasik kurs ve sertifikaların haricinde bazı Sertifika Programları varki onlara göre her zaman bir adım önde. Zira 2021 yılında daha fazla yükselişe geçen teknolojinin ve onunla eş zamanlı hareket eden dijitalleşme çalışmalarının adeta tamponu konumunda. İnternet üzerinden iş yapan bir firma için kapıdan kapıya broşür dağıtan, yüzyüze görüşmeler gerçekleştiren klasik pazarlamacılarla artık işi yok. Yeni nesil dijital işler şimdi daha gözde.

Bu iş modellerinin yapısını bildiğiniz takdirde herhangi bir şirketin bünyesinde işe başlamanız olası. Dolayısı ile aslında işsizlik sorunu içinde etkili bir çözüm. Bu konuda sizleri bilgilendirmek amacıyla 2021 Yılının En İyi 18 Meslek Edinme Kursları  ‘nı sizler için bir araya getirdik. Onlardan birine katılım sağlayıp alacağınız sertifika sonrası bir şirkette hemen işe başlamanız yada istiyorsanız kendi işinizi kurmanız mümkün.

 

En İyi 18 Meslek Edinme Kursları Hangi Sektörlerde?

Bu soruyu maddeler halinde şöyle cevaplamak mümkün;

» Sağlık,

» İnsan kaynakları,

» Dil eğitimi

» 360 Derece Dijital Pazarlama

» Dijital medya uzmanlığı,

» Girişimcilik eğitimi

» Bilişim

Gibi onlarca kategoride yeni nesil meslek edinme kursları düzenleniyor. Hatta alt kategorilere ayrılarak çeşitlenen iş kollarına her dönem yenileri ekleniyor. Örneğin yapay zeka yada giyilebilir teknolojiler veya makine öğrenimi. Bütün bunların her biri ayrı ayrı uzmanlık gerektiren konular. Bunlardan hangisinde uzmanlaşırsanız alacağınız ücrette yapacağınız kariyer yolculuğuda o derece yüksek olacaktır.

 

Neden Yeni Bir Meslek Öğrenmelisiniz?

Mesleğinizin kasaplık yada kargo kuryesi olduğunu düşünelim. Ayrıca pandemiden dolayı işsiz kaldığınızı varsayalım. Tabi bu süreçte yeni iş arıyorsunuz. Bunuda göz önünde bulunduralım. Peki hangi alanda iş arıyorsunuz?. Tabiki mesleğiniz kasapsa kasap arayan firma ilanları ile ilgileniyorsunuz. Yada eğer bir kargo şirketinde kurye olarak çalışıyorduysanız yine bir kurye görevi arayışındasınız.  Mesleğiniz neyse arayışınızda o. Ancak yok. İş dünyasının bile eve kapanıp dijitalleştiği günümüzde belkide uzun süre kasap yada kurye alımı yapılmayacak.

Bu durumda ne yapacaksınız?. Hayattan kopup bir köşede üzüntüler içinde oturacakmısınız?. Tabiki hayır. Yapmanız gereken en akılcı hareket yeni bir meslek öğrenmek ve iş arayışınızı çeşitlendirmek. Bu durumda biraz daha stratejik düşünmek zorundasınız. Nasıl?. Şöyle ki, firmalar daha çok ne arıyor. Hangi işi yada işleri bilen elemanlar ön planda ve tercih ediliyor?.  İşte bu kriterleri göz önünde bulundurarak o konu ile ilgili meslek öğrenmek sizin açınızdan son derece iyi olacaktır. Böylece iş arama alanınız daha çok genişleyecek yeni bir meslek öğrenmenin rahatlığı ile bakış açınızda değişecektir.

 

En İyi 18 Meslek Edinme Kursları;

1.  Mesleki İngilizce Kursu

2.  Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu

3.  Tıbbi Sekreterlik Kursu

4.  Hasta ve Yaşlı Bakımı Kursu

5.  Seo Uzmanlığı Kursu

6.  Diksiyon Kursu

7.  İnsan Kaynakları Yönetimi Kursu

8.  İşaret Dili Kursu

9.  İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu

10.  Yaşam Koçluğu Kursu

11.  Satış Teknikleri Kursu

12.  Eğitimcinin Eğitimi Kursu

13.  Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Kursu

14 . Dijital İçerik Yazarlığı Kursu

15.  Desing Thinking Kursu

16.  Telefonda Satış Kursu

17.  Oyun Terapisi Kursu

18.  Nitelikli Eğitim Danışmanı Kursu

 

Meslek Edinme ve Sertifika Almanın Faydaları

Bunları maddeler halinde yazmak daha net anlaşılmasını sağlayacak kuşkusuz. Şöyle sıralayalım;

 

1 – Güçlü Bir Kariyer Sağlar

Yeni bir meslek edinmek için sertifika almak kariyerinizin daha sağlam bir temele dayanmasını sağlar. Alacağınız uzman seviyedeki ileri düzey eğitim, bilgi, yetkinlik ve beceri düzeyi iş arayışınızda daha çok çeşitlilik sağlar.  Böylece ister tam zamanlı olarak bir iş için başvuruda bulunun yada isterseniz kendi işinizi kurun her zaman daha başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

2 – Gelir Seviyenizi Artırır

Teknolojiye dayalı yeni nesil bir meslek öğrenmek her zaman gelir seviyenizde artışa sebep olacaktır. Çünkü günümüzde birçok şirket tamamen dijital bir çalışma modeline geçti. Dolayısı ile yeni nesil dijital meslekler konusunda eğitimli ve bunu belgeleyecek mesleki sertifikalar ‘a sahip olanlar  her zaman bu firmalarla çalışma imkânı elde edebilir. Üstelik hatırı sayılır bir ücret karşılığında.

3 – Firmaların Size Güvenmesini Sağlar

Günümüzde dijital meslekler konusunda uzman olan personele ihtiyaç her zamankinden daha fazla. Bunu sürekli belirtiyoruz. Bir yada birkaç konuda uzmanlığınız varsa bunu sertifikalarla belgeliyorsanız bu durumda kamu ve özel firmalar nezdinde güvenilir bir kişisiniz demektir.  Neden?. Çünkü firmalar açısından sertifika sahibi bir insan öğrenmeyi sevdiği için takdir edilmeye layık olarak görülür.

4 – İtibar Kazandırır

Dijital yeni nesil mesleklerden biri konusunda uzman olarak görev yapıyorsanız, mesleki konumunuz sebebiyle son derece yüksek bir imajınız var demektir. Eğitimli insan toplum nezdinde her zaman değerlidir. Farklı bir gözle görülür ve saygı duyulur. Mevcut eğitiminize ek olarak yeni bir eğitim almanız size olan saygıyı iki katına çıkaracak itibarınızı daha çok artıracaktır. Teknoloji konusunda üst düzey bilgi ve deneyime sahip bir uzmansınız artık. Aldığınız  eğitimi ve uzmanlığınızı belgeleyen çok sayıda sertifikanız var. Bu aynı zamanda eğitim ve öğrenmeye duyduğunuz ilgiyi net olarak gösteriyor. Dolayısı ile toplumun genel kabulünü baz aldığımızda oldukça saygın bir insansınız. Saygıyı hak ediyorsunuz zira eğitimlisiniz.

5 – Zengin İş Arama Seçenekleri Elde Edersiniz

Dünyanın içinde bulunduğu pandemi gibi dönemlerde işletmeler maliyetleri düşürür, daha az maliyetle faaliyet göstermenin yollarını arar. Dolayısı ile bu süreçte büyük ihtimal işsiz kalabilirsiniz.   Zira şirketin uyguladığı küçülme politikası en sonunda sizide etkileyecektir.  Ancak eğer şu an görev yaptığınız mesleğinizin haricinde başka mesleklere ait sertifikalarınızda varsa işsiz kalmak sizin için büyük bir sorun olmayacaktır. Zira yeni bir iş aramaya başlarken elinizde çok sayıda seçenek var.   

 

Sonuç

Bir fabrikanın yemek hanesinde aşç olarak çalıştığınızı kabul edelim. Çalışırken aynı zamanda uzaktan eğitim metodu ile örneğin Dijital Pazarlama Kursu alabileceğinizi biliyormusunuz?. Evet çok kolay. Zira her açıdan maliyetli ve zorlu eğitimler eskide kaldı. Şimdi uzaktan eğitim metodu var. Evinizin konforunda rahatça eğitim alabilirsiniz. Bunun size ne faydası olacağını mı düşünüyorsunuz?.

Peki beraber düşünelim o halde.  Kursa katılıp eğitiminizi aldınız. Başarılı bir süreç sonunda sertifikanız teslim edildi. Sonuç?. Tabiki çok iyi. Neden?. Çünkü yeni bir mesleğin eğitimini aldınız.  Bilginin güç olduğunu düşündüğümüzde siz artık daha güçlü bir konumdasınız. Hali hazırda çalışmaya devam ederken aynı zamanda yeni nesil mesleğiniz vasıtası ile internetten iş yapabilir daha çok gelir elde edebilirsiniz. Yada herhangi bir zamanda aşçılık işinize son verildiğinde ikinci iş modelinizden çok bir şekidle çalışmaya devam edebilirsiniz.

 

 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  BOĞAZİÇİ ENSTİTÜ :{{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}