Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-05-28T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
2021 Yılında Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

2021 Yılında Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?


2021 yılında alacağınız bir Girişimcilik Sertifikası aklınızdan bile geçmeyen kapıları size açacak olan çok yönlü bir anahtar olacak. Hayır! Girişimcilik Sertifikası almak sanıldığı gibi zor bir süreç değil. Online Eğitim metodu ile artık çok kolay. Dahası, Girişimcilik Sertifikası, sadece yeni iş kurmak isteyenler için yarar sağlamıyor. Aynı zamanda mevcut işletmesini daha profesyonel yönetmek ve büyütmek isteyenler içinde son derece faydalı olacaktır. Çünkü iş dünyasında başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz araçları size Girişimcilik Sertifikası sağlar.

İşletmenize yatırım bulma, daha profesyonel reklam ve pazarlama, dünya çapında bir iş ağına katılmak gibi özellikler de dâhil bir çok aşamayı yetkinliği ispatlanmış bir Girişimcilik Sertifikası ile elde edebilirsiniz. Bu süreçte işletmenizin çok daha fazla büyümesini de sağlamış olacaksınız.  

 

Nasıl Girişimci Olunur?

Bu sorunun cevabı sanıldığı gibi karmaşık değil. Son derece basit. Başarılı bir girişimci olmak için zengin ya da ünlü olmanıza gerek yok. Bir iş fikri olan ve onu kârlı bir işletmeye dönüştüren çok sayıda girişimci örneği var. Hayatı kolaylaştıran küçük bir aparat icad eden ya da bir yemek tarifleri blogu kuran anneleri gözünüzün önüne getirin. Veya kendi YouTube kanalını kurup bunu kısa sürede başarılı bir iş haline çeviren gençleri düşünün.

Bu örnekler çoğaltılabilir. Bu tür örnek girişimciler başlangıç zamanlarında son derece zorlu bir süreç geçirdiler. Neden? Çünkü bir deneme yanılma dönemleri oldu. Ancak siz bu süreci hiç yaşamadan girişimci olabilirsiniz. İşte Nasıl Girişimci Olunur?  sorusunun kısa ve net cevabı. Online Girişimcilik Kursu  alarak girişimci olabilirsiniz. Eğitim sonunda edindiğiniz bilgi seviyesi sayesinde son derece donanımlı olarak başlangıç yapacaksınız. Böylece uzun araştırmalar, deneme yanılma gibi engellere takılmanızda söz konusu olmayacak. Eğitim sürecinin sonunda Girişimcilik Sertifikası alacaksınız. Şimdi onu açıklayalım.

 

Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

Aktif bir internet kullanıcısıysanız Boğaziçi Enstitüsünü duymuş olmalısınız. Yılların eğitim tecrübesi ile yüzlerce öğrenci mezun eden Online Eğitim Kurumu. Bünyesindeki profesyonel eğitmenler eşliğinde Liderlik ve Etkili Girişimcilik Eğitimi sunuyor. Buradan » Girişimcilik Eğitimi Sertifika Programını inceleyebilirsiniz. Eğitimi başarı ile bitirdiğinizde başarılı bir Girişim başlatmak için gerekli tüm donanımı elde etmiş olacaksınız. Eğitim sonunda size uzmanlığınızı belgeleyen Girişimcilik Sertifikası verilecek. Bu sertifikayı öz geçmişinizde farkındalık oluşturacak ve sizi bir basamak yukarı taşıyacak bir köprü olarak düşünün. Artık iş konusunda daha stratejik ve derin planlamalar yapabileceksiniz.

 

Girişimci Olmanın 7 Adımı

 

1. Doğru İş Fikrini Bulun

Girişimcilik geniş bir çerçevedir. Hemen hemen her alanda girişimci olabilirsiniz. Ancak, başlamak için size en uygun alanı seçmeniz daha akıllıca olacaktır. Fikriniz ve yapmayı planladığınız iş her anlamda keyif alacağınız bir sektörde olmalı. Aynı zamanda her aşamasını detaylı bildiğiniz, adeta uzmanı olduğunuz bir dalda yapacağınız girişim size başarı getirecektir. Eğer bu kuralı gereği gibi uygularsanız Girişimcilik asla zor değildir.

 

2. Girişimcilik Eğitimi Alın

Dikkat ederseniz hayatın her alanında mutlaka karşımıza çıkıyor eğitim. Neden? Çünkü başarıya giden sürecin en başındaki faktör kaliteli bir eğitim. Bir teknoloji şirketi kurmak istiyorsanız, bilgisayar programlama ve dijital pazarlama konusunda mutlaka eğitim almalısınız. Eğitimini almadığınız her şeyin yabancısı olacağınızı asla unutmayın. Bu girişimcilik içinde geçerli.

Eğitim derken yıllarınızı alacak bir okul sürecinden bahsetmiyoruz. Biliyorsunuz teknoloji zirve yaptı. Dünya dijital çağını yaşıyor. Eğitim faktörü de bu değişime ayak uydurup çoktan Online Eğitim şeklini aldı bile. Size bu eğitim için sadece bir bilgisayar ve internet bağlantısı yeterli. Kendi bilgiyarınızla evinizin konforunda alacağınız Girişimcilik Eğitimi iş dünyasına bakış açınızı da kökünden değiştirecek.

 

3. Bir İş Planı Yapın

İşinizi kurmaya başlamadan önce mutlaka bir iş planınızın olması gerekiyor. Profesyonel süreç bunu gerektirir. Aslında bu aşamaları Girişimcilik Eğitim sırasında öğreniyor olacaksınız. Ancak burada farklı açılardan detaylandırmada fayda var. Unutmayın, detaylı hazırlanmış bir iş planı, ulaşmak istediğiniz tüm hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için belirlediğiniz stratejinizi belgeler. Bu iş planı, aynı zamanda yatırımcıları iş fikrinize ve şirketinize dahil etmek ve işinizin ne kadar başarılı olduğunu ölçmek açısından da çok önemlidir.

 

4. Hangi Kitleye Hitap Edeceğinizi Tespit Edin

Her işletme herkese hitap etmez. Bu dünya çapında genel kuraldır. Hedef kitlenizin yaşı, cinsiyeti, geliri, ırkı ve kültürü, nerede mağaza açtığınızı ve hatta iş için fiziksel bir adrese sahip olmanız gerekip gerekmediğini belirlemede büyük rol oynayacaktır. İş modelinize en uygun grubun hangisi olduğunu araştırın ve ardından bu hedef kitleyi işletmenize yönlendirmek için gerekli planlamanızı yapın.

 

5. Bir İş Ağı Kurun

Ağ kurma tüm alanlarda önemlidir. Girişimciler içinde bu önem üst düzey geçerliliğe sahip. Ağ kurma size çok yönlü fayda sağlayacak. Sizinle aynı işi yapan insanlarla tanışmak bu faydalardan birisi. Onların tecrübeleri, işlerini büyütme konusunda yaptıkları faaliyetler çok işinize yarayacak. Aynı zamanda işletmeniz bünyesinde birlikte çalışabileceğiniz ekip arkadaşlarınızla da bu ağ vasıtası ile tanışabilirsiniz.

Hatta İş modelinizi uygulamaya geçirme konusunda size yardımcı olacak potansiyel yatırımcılar bulma noktasında da ağınız size destek sağlayacaktır. Bittimi? Elbette hayır! Oluşturup sürekli büyüttüğünüz iş ağınız, yeni müşterilerinizi size gönderme konusunda da şaşırtıcı başarılar gösterebilir.

 

6. Satış ve Pazarlamayı Öğrenin

Satış ve pazarlama bir şirketin beyni durumunda. Satış ve pazarlama konusunda zayıf olan işletmeler kısa süre içinde kapatmak durumunda kalacaktır. Tüketiciler ürün ister, ihtiyaçları vardır. Ancak hangi ürünü seçeceklerine her zaman doğru karar veremezler. Bir girişimci olarak işiniz onlara bu kararı vermede profesyonel destek sağlamak. Neden? Çünkü insanları sattığınız ürünlerin mevcut en iyi seçenek olduğuna ikna etmeniz gerekiyor. Böylece satışı gerçekleştirebilirsiniz. İşletmeniz ancak pazarlama ve daha sonrasında satışla ayakta duracaktır.

 

7. İnternette Görünür Olun

İşinizi kurmaya başlamadan önce ya da kurulum sırasında mutlaka pazarlamaya odaklanmalısınız. Pazarlamaya odaklanmak tüm iş zamanlarınız için geçerli. Bunu yukarıdaki madde de detaylı açıkladık. Şehirdeki en iyi restorana ya da döner lokantasına sahip olabilirsiniz, ancak varlığınızdan haberdar olmayan potansiyel müşterileriniz sizi asla ziyaret etmeyecektir. Çünkü onlara işletmenizin kuruluş bilgisi ulaşmadı.

Pazarlama zordur. Ancak hangi hedef kitleye hitap edeceğinizi net olarak biliyorsanız bu zorluk yerini kolaylığa bırakabilir. Örneğin, X kuşağı için şehir merkezindeki bir reklam panosuna reklam verebilirsiniz. Bu yeterli olacaktır. Ancak Y kuşağı ya da Z kuşağı tarafından da farkedilmek için daha çok sosyal medyada aktif olmalısınız. Dahası mutlaka bir web siteniz olmalı.

Bu süreci bizzat kendiniz yönetecekseniz tavsiyemiz Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi almanız yönünde olacaktır.

 

Sonuç

Girişimcilik hiçbir zaman vazgeçilmemesi gereken son derece etkili bir itici güç. Gerek bireysel olarak gerekse toplumsal olarak faydaları asla göz ardı edilemez. Girişimcilik sağlam dayanakları sayesinde işsizlik sorununun en etkili çözümlerinden biridir. Eş zamanlı olarak aynı zamanda ülke ekonomisinin gelişmesi ve büyümesinde de son derece büyük rol oynar. Girişimcilik aslında özel olarak desteklenmesi gereken milli bir konudur.

Dolayısı ile tüm taraflar için fayda oluşturan, gelişim ve büyüme için motor görevi yürüten etkili bir unsur. Aklınızda bir fikir varsa Girişimcilik size çok yakın. Gelir seviyenizi ve statünüzü yükseltmek için harekete geçin ve asla vazgeçmeyin. Aynı zamanda işsizlik sorununa köklü bir çözüm, milli ekonomiye katkı sağlayacaksınız. Yapmanız gerekenleri yukarıda detaylı olarak açıkladık. Aklınıza takılan tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}




  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?