Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2023-06-09T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
2021 Yılı Sağlık Eğitimleri Sertifika Programları

2021 Yılı Sağlık Eğitimleri Sertifika Programları


Sağlık alanındaki meslekler her dönem son derece gözde olmuştur. Aynı zamanda her açıdan kazançlı. Teknolojinin ilerlemesi ve dijitalleşen dünyada eğitime ulaşmak artık çok daha kolay. Dolayısı ile örneğin Tıbbi Sekreter yada Hasta Bakıcı olmak gibi bir hedefiniz varsa şunu hemen belirtelim. Bu hedefinize ulaşmak için yıllarca eğitim almak ve yüksek eğitim masrafları altına girmek zorunda değilsiniz. Evinizin konforunda son derece rahat ve esnek bir online eğitim modeli ile kısa sürede hedefinize ulaşabilirsiniz. Dahası hedefinize ulaşma noktasında sizleri bilgilendirmek için 2021 Yılı Sağlık Eğitimleri Sertifika Programları hakkında bilgi vermeyi amaçladık.

 

Sağlık Eğitimi Nedir?

2021 Yılı Sağlık Eğitimleri Sertifika Programları konusunda detaylı bilgiyi makalemizde ayrıntıları ile okuyacaksınız. Ancak öncelikle Sağlık Eğitimi Nedir? sorusuna cevap vererek kısa bir tanımlama yapmakta fayda var. Sağlık Eğitimi, bireylerin veya genel olarak halkın, kendilerinin veya başka bir kişinin sağlığını geliştirmek, sürdürmek ve iyileştirmek için gerekli bilgi, beceri, değer ve tutumları kazanması için tasarlanmış bir eğitim modelidir.

 

Sağlık Eğitiminin Neden Önemlidir?

Sağlık Eğitimi Neden Önemlidir? Çünkü sağlık eğitimi, insanların sağlıkla ilgili bilgi, beceri ve davranışlarını geliştirir. Aynı zamanda diğer insanların sağlıklarını iyileştirmeye ve sürdürmeye, hastalıkları önlemeye ve riskli davranışları azaltmaya aracılık eder. Kuşkusuz sağlık eğitiminin önemi sadece bu kadar değil. Maddeler halinde listeleyerek daha belirgin hale getirmek mümkün.

Sağlık eğitiminin önenimi gösteren belli başlı unsurlar şöyle;

» Sağlık eğitimi, insanlara kendilerine nasıl daha iyi davranacaklarını bilme imkânı sunar.

» Edinilen bilgi sayesinde başkalarınada yardım etme vesilesi sağlar.

» Sağlığı geliştirme faaliyetinin çok önemli bir yönüdür.

» Sağlık eğitimi bireylerin, ailelerin, toplulukların, yaşam bölgelerinin ve devletin daha zinde ve sağlıklı olmasını sağlar.

» Sağlık eğitimi sağlığın teşviki ve geliştirilmesini sağlayarak tüm insanların yaşam kalitesini yükseltir.

» Daha sağlıklı bir yaşam şeklini benimseyerek bireylerin, işverenlerin, ailelerin, işletmelerin, toplulukların ve devletin tıbbi tedaviye harcayacağı maliyetleri düşürür.

» Sağlık eğitimi, toplumların her açıdan daha sağlıklı davranışlar sergilemesini sağlar.

» Sağlık eğitimi, bireysel ve toplumsal farkındalık oluşturur. Bu sayede insanları daha iyiye yönelik olumlu tutumlar benimsemeye teşvik eder.

» Sağlık eğitimi, katılımcıların fiziksel, zihinsel, davranışsal ve sosyal sağlıkla ilgili bilgilerini artırır.

» Gençleri sağlıklarını iyileştirmeye ve sürdürmeye, hastalıkları önlemeye ve sağlıksız davranışlardan kaçınmaya yönlendirir.

» Sağlık eğitimi bireyin sadece yaşam kalitesini iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda genel refah seviyesinide yükseltir.

» Sağlık eğitimi, diğer konularda öğrenmeyide teşvik eder. Nitekim global araştırmalar, kapsamlı sağlık eğitimi alan öğrencilerin okuma ve matematik puanlarının almayanlara göre daha yüksek olduğunu göstermiştir. Dolayısı ile sağlıklı öğrenciler daha iyi öğrenir. Katılımları daha yüksek olur. Daha başarılı notlar alırlar. Ve testlerde daha iyi performans gösterirler.

» Sağlık eğitimi sayesinde bulaşıcı hastalıklar ve enfeksiyonları engellemek için önleyici çalışmalar yapıbilir.

» Sağlık eğitimi vasıtasıyla temizliğin önemi daha net kavranır. El yıkama alışkanlığı, daha temiz ve hijyenik davranış modelleri geliştirilir.

 

2021 Yılı Sağlık Eğitimleri Sertifika Programları

2021 Yılı Sağlık Eğitimleri Sertifika Programları kapsamında kurumumuz tarafından 3 kategoride ihtiyaca yönelik Sağlık Sertifika Programları düzenlenmektedir. Online Sağlık Eğitimleri  çatısı altında son derece teknolojik bir donanımla sunulan eğitimler Uzaktan Eğitim modelini benimser. Alanında uzman eğitmenlerimizden alacağınız dersler sonrası sertifikanızı alarak bu alanda çok rahat iş bulabilir, prestijli bir kariyer yolculuğuna başlayabilirsiniz.

 

2021 Yılı Sağlık Eğitimleri Sertifika Programları Şunlardır;

1. Tükenmişlik Sendromuyla Başa Çıkma Eğitimi ( Tamamen Ücretsiz )

2. Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi

3. Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

 

1. Tükenmişlik Sendromuyla Başa Çıkma Eğitimi

Tükenmişlik Sendromu Nedir?  sorusunu İş adamlarından başlayarak, öğrencilere hatta anne babalara kadar geniş bir kitleyi içine alan yeni nesil bir hastalık şeklinde cevaplandırabiliriz.  Daha teknik bir tanımlama yapmamız gerekirse, Tükenmişlik sendromu hayatı son derece olumsuz etkileyen, yaşam kalitesini düşüren ve bir süre sonra bilinçsiz davranış şekillerine dönüşen zihinsel ve fiziksel yorgunluğu, derin üzüntü durumlarını ifade eder.  

Bu durumda devreye giren Tükenmişlik Sendromu İle Başa Çıkma Eğitimi sorunu kökten çözmek amacıyla oluşturulmuş bir çözüm paketi görevi üstlenir.  Hem kendiniz hemde çevrenizde bu problemle mücadele eden insanlar için uygulama yapabilme imkânınız bulunuyor. Kurumumuz tarafından sunulan Tükenmişlik Sendromu İle Başa Çıkma Eğitimi tamamen ücretsizdir. Aşağıdaki linkten inceleyebilir başvurunuzu yapabilirsiniz.

» Tükenmişlik Sendromu İle Başa Çıkma Eğitimi

 

2. Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi

Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi hastanelerde, aile sağlığı merkezlerinde yada özel muayenehanelerde çalışmak isteyen adayların katılım gösterdiği eğitim programıdır.  Eğitim süreci sonunda son derece prestijli bir meslek olan Tıbbi Sektreter görevi ile kariyer yolculuğuna başlamanız mümkün. Tıbbi Sekreterlik Eğitimi sonunda alacağınız Tıbbi Sekreter Sertifikası CV nize ekleyeceğiniz başarılı bir belge olacak. 

Alacağınız profesyonel eğitim ve sertifika ile birlikte yukarıda belirttiğimiz her türlü sağlık kurumunda çalışabilirsiniz. Aşağıdaki linkten eğitim sayfasına gidebilir detaylı incelemenizi yaptıktan sonra başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

» Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi

 

3. Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

Bakım evlerinde, hastanın kendi evinde, özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarında, hastanelerde, geriatri yada psikiyatri kliniklerinde, huzur evlerinde hasta bakımı görevini yürütmek ve kariyerini bu yönde ilerletmek isteyenlerin katıldığı istihdam alanı yüksek bir eğitim programıdır.

Başarılı kurs süreci sonrasında size verilecek olan Hasta Bakıcı Sertifikası yada daha geniş ifade ile Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakım Sertifikası sayesinde yukarıda saydığımız kurum ve kuruluşlar dışında hastanın kendi evinde de rahatlıkla çalışabilecek üst düzey bir uzman konumunda görev alabileceksiniz. CV nize ekleyeceğiniz Hasta Bakıcı Sertifikası istihdam alanı geniş mesleğiniz konusunda her zaman tercih edilir olmanızı sağlayacak.

Aşağıdaki bağlantıdan sunduğumuz kursun sayfasına gidebilir yapacağınız detaylı inceleme sonrası  başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

» Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakım Kursu

 

Sonuç

Sağlık sektörü her zaman ön planda olmaya devam edecek. Zira insan hayatı çok önemli. Bu kategoride görev yapan insanlar iş konusunda her zaman tercil edilir olmanın konforunu yaşayabilir. Çünkü son derece geniş bir hizmet alanı var. Sağlıkla ilgili aldığınız her bir sertifika sizi her zaman bir adım öne çıkaracak. Hem maddi gelir seviyesi yüksek hem aynı zamanda manevi olarak huzurlu bir görev yürütmenin mutluluğuda sizinle olacak. Zira insanlara yardım etmenin onlar için çözüm üretiyor olmanın keyfi kuşkusuz her zaman çok daha önemli. Ayrıca makalemizde ele aldığımız konularla ilgili olarak sormak istediğiniz tüm soruları çekinmeden bize iletebilirsiniz. 

 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?